МВФ визнав "борг Януковича" офіційним, а не комерційним

Україна наразі не має простроченої заборгованості перед своїми офіційними кредиторами.

Рада директорів МВФ визнала офіційним борг України перед Росією в розмірі $ 3 млрд.

Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заяву Фонду.

"Виконавча рада Міжнародного Валютного Фонду ухвалила рішення про те, що вимога пов'язана з єврооблігацією на суму 3 млрд дол. США, випущеної 24 грудня 2013 року і власником якої є Фонд національного добробуту Російської Федерації, є офіційною вимогою з точки зору політики МВФ щодо простроченої заборгованості перед офіційними двосторонніми кредиторами", - йдеться в документі.

Голосування в Раді директорів пройшло в заочному режимі, ніхто з них не оскаржив розісланий проект рішення і він вважається ухваленим.

Разом з тим у прес-релізі підкреслюється, що "Україна зараз не має простроченої заборгованості перед своїми офіційними кредиторами".

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит у рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видане через викуп євробондів України на 3 млрд дол. через Ірландську фондову біржу. Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялась визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі. Своєю чергою МВФ заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошено дефолт.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: