Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ продовжив зменшувати облікову ставку

Падіня складає 0,5%.

Національний банк України ухвалив рішення про зниження облікової ставки до 15% з 15,5%, повідомляє прес-служба національного регулятора.

Рішення ухвалено на підставі уповільнення зростання інфляції. Так, у серпні 2016 року інфляція становила у річному вимірі 8,4%.

"Як і передбачалося, це зумовлювали низький сукупний попит, висока пропозиція продовольчих товарів та стримана грошово-кредитна політика. На цьому тлі подальше покращення продемонстрували також інфляційні очікування як серед населення, так і серед бізнесу та експертної спільноти", - йдеться у повідомленні.

При цьому Нацбанк констатує поступове відновлення економічної активності, про що свідчить реальне зростання ВВП прискорилося до 1,3% у річному вимірі. Однак, за оцінками Національного банку, внесок приватного споживання в економічне зростання залишався низьким і не ґенерував додаткового інфляційного тиску, незважаючи на високі темпи зростання зарплат упродовж останніх місяців.

"У ІV кварталі 2016 року показник інфляції в річному вимірі наблизиться до рівня 12%. Головним чином – як результат відображення в статистиці підвищення тарифів на комунальні послуги. Базова інфляція, за оцінками Національного банку, продовжить уповільнюватися, демонструючи подальше послаблення фундаментального інфляційного тиску", - пише прес-служба.

У Нацбанку також зазначили, що курсові коливання у серпні-вересні не створили суттєвих ризиків для понадпередбачених показників інфляції. "Разом із тим, завершення другого перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом стане важливим фактором покращення очікувань, джерелом надходження фінансування до країни та сигналом як для вітчизняних, так і зовнішніх інвесторів, що наша країна прямує правильним шляхом до відновлення стійкого економічного зростання. Також збільшення обсягів експорту зернових та інших сільськогосподарських культур від високого врожаю компенсуватиме нещодавнє падіння цін на світових ринках", - йдеться у заяві.

У разі продовження послаблення ризиків для цінової стабільності НБУ і надалі пом'якшуватиме монетарну політику для підтримки відновлення економічного зростання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції