Нацбанк знизив облікову ставку та констатує більш стрімке зниження інфляції

Нововведення набере чинності з 29 липня.

Відзавтра, 29 липня, Національний банк України знизить облікову ставку з нинішніх 16,5% до 15,5% річних.

В НБУ уточнюють, що "подальше пом'якшення монетарної політки обумовлено зниженням ризиків для цінової стабільності та узгоджується з необхідністю досягнення цілей щодо інфляції – 12% (плюс/мінус 3%) на 2016 рік та 8% (плюс/мінус 2%) на 2017 рік".

Крім того, регулятор констатує, що "фактична траєкторія зниження інфляції була більш стрімкою, ніж прогнозувалася Національним банком. У червні 2016 року споживча інфляція сповільнилася до 6,9% у річному вимірі. Зниженню інфляції сприяли низький сукупний попит, поступове зміцнення обмінного курсу гривні та висока пропозиція продовольчих товарів. Реальна заробітна плата відновила зростання в річному вимірі. Однак, споживчий попит, як і раніше, не створював додаткового тиску на інфляцію".

Також продовжувала залишатися сприятливою зовнішньоекономічна кон'юнктура, а це зумовлювало перевищення пропозиції над попитом на іноземну валюту.

"За таких умов Національний банк продовжував купівлю іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи помірному зміцненню обмінного курсу. Проведена у червні лібералізація адміністративних обмежень, як і очікувалося, мала контрольовані наслідки та не призводила до дестабілізації валютного ринку", – говориться в повідомленні НБУ.

Ще один чинник, що вплинув на зниження рівня інфляції, – здешевшання продуктів харчування в першому півріччі завдяки високій пропозиції харчів на ринку.

"Загалом ці чинники зумовили більш стрімке, ніж очікувалося, зниження темпів зростання базової інфляції та компенсували внесок з боку адміністративно регульованих цін та тарифів, а також цін на паливо. Уповільнення фактичної інфляції разом зі зміцненням обмінного курсу також забезпечило підґрунтя для подальшого покращення інфляційних очікувань населення, бізнесу та експертного середовища. Прогноз споживчої інфляції залишається на рівні цільових орієнтирів: 12% – на 2016 рік та 8% – на 2017 рік", – сподіваються в НБУ.

Інфляція сягне 12% у річному вимірі наприкінці 2016-го через подальше підвищення тарифів на комунальні послуги. "Водночас буде швидше сповільнюватися інфляція за іншими компонентами споживчого кошику – базової інфляції та сирих продуктів. Це пов'язане з факторами пропозиції, зниженням імпортованої інфляції в умовах меншої волатильності обмінного курсу та поліпшенням інфляційних очікувань".

НБУ також зберіг прогноз темпів зростання реального ВВП на рівні 1,1% у 2016 році та 3,0% у 2017-му.

Водночас Нацбанк покращив прогноз для поточного рахунку платіжного балансу. Прогноз його дефіциту на 2016 рік було знижено з 2,3 млрд доларів США до 1,8 млрд доларів США.

"Це зумовлено меншими обсягами імпорту природного газу, покращенням умов торгівлі, збільшенням очікуваного врожаю зернових та вищими обсягами приватних грошових переказів у країну. Ми також не очікуємо значного розширення дефіциту поточного рахунку в наступні роки", – зазначають у НБУ.

Не виключено, що інфляція цього року буде нижчою за прогнозовані 12%.

"Рівень споживчої інфляції на кінець року може виявитися нижчим від 12%, якщо реалізуються припущення, відмінні від закладених у базовому макроекономічному сценарії. Серед них – більш суттєві ефекти з боку слабкого споживчого попиту та надлишку пропозиції у зв'язку з високим врожаєм зернових та інших культур, а також кращі зовнішні умови. У більш середньостроковій перспективі ключовими факторами для зниження інфляції відповідно до цільових орієнтирів залишаються відновлення співробітництва з МВФ, відсутність негативних шоків на зовнішніх ринках та ескалації бойових дій на сході України, і як наслідок – подальше покращення інфляційних очікувань".

У Нацбанку обіцяють і надалі пом'якшувати монетарну політику.

"У разі реалізації базового макроекономічного сценарію та, відповідно, подальшого зниження ризиків для цінової стабільності Національний банк і надалі пом'якшуватиме монетарну політику. Це сприятиме поступовому зниженню вартості кредитних ресурсів та прискоренню темпів економічного зростання".

Як вплине на бізнес та гаманці українців зниження Нацбанком облікової ставки, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: