НБУ визнав неплатоспроможним державний банк

НБУ визнав неплатоспроможним державний банк

НБУ визнав неплатоспроможним державний банк

"Держзембанк" від початку свого створення майже не здійснював передбачену статутом банківську діяльність.

"Державний земельний банк" визнаний неплатоспроможним. Відповідне рішення учора, 26 липня, ухвалив Національний банк України.

"ПАТ "Держзембанк" було віднесено до категорії проблемних у березні 2016 року в зв'язку із виявленням конфлікту інтересів у банку. Вимоги Національного банку України щодо усунення порушень законодавства України ПАТ "Держзембанк" не виконав. Жодних належних рішень керівних органів банку стосовно вирішення існуючих проблем до НБУ не надходило. Крім того, ситуація почала погіршуватись. Оскільки протягом строку, установленого законом, діяльність банку не була приведена у відповідність до вимог Національного банку, регулятор був зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних", – пояснили своє рішення в НБУ.

У "Держзембанку" не були розміщені вклади фізичних осіб, а тому Фонду гарантування вкладів фізосіб не доведеться виплачувати жодні компенсації.

"Кабінет міністрів України постановою №609 від 02.07.2012 року створив ПАТ "Державний земельний банк". На банк покладалися стратегічні завдання щодо кредитної підтримки підприємств АПК та впровадження відповідних державних програм. Однак в умовах відсутності відповідних змін до законодавства, банк з моменту отримання банківської ліцензії майже не здійснював банківську діяльність, передбачену статутом", – уточнив регулятор.

Раніше повідомлялося, що у неплатоспроможних банках "згоріли" 111 мільярдів гривень клієнтів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація