Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ удруге за 2019 рік знизив облікову ставку

Причина - зниження темпів зростання інфляції.

Правління Національного банку схвалило рішення знизити облікову ставку до 17,0% річних від 19 липня 2019 року. 

Таким чином, Національний банк подовжує цикл пом'якшення монетарної політики, оскільки бачить тенденцію уповільнення інфляції до цілі 5%. Зокрема, у червні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі становила 9,0%, наблизившись до траєкторії квітневого прогнозу після її відхилення у попередні місяці.

"Жорстка монетарна політика була вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, в тому числі через зміцнення обмінного курсу відносно валют країн-торговельних партнерів та зниження інфляційних очікувань населення, бізнесу, банків та фінансових аналітиків. Водночас показники інфляції залишалися порівняно високими як через тиск з боку споживчого попиту та виробничих витрат, так і  значні темпи зростання адміністративно регульованих цін",- ідеться у повідомленні пресслужби регулятора.

Востаннє облікова ставка знижувалась 24 квітня з 18% до 17,5%.

Відео 1000 гривень одним папірцем: НБУ презентував нову купюру

Її розробили в такому ж дизайні, як нові двадцятки, сотки і п'ятисотки. Втім, купюра блакитного кольору, тож її можна буде легко відрізнити від інших. На лицьовому боці - портрет ученого Вернадського, на зворотному - Президія Академії Наук.  

1000 гривень одним папірцем: НБУ презентував нову купюру

Залиште свій коментар

Вибір редакції