Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після Великодня в Україні обвалилися ціни на овочі

Щоправда, деякі з них занадто багаті на нітрати.

Після Великодня на українських базарах спостерігається спад. Ціни на свіжу тепличну городину стають доступнішими, а деякі овочі здешевшали наполовину, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Однак, у черги по вітаміни покупці не квапляться шикуватися. Одні чекають іще менших цін. Інші – бояться небезпечних нітратів у перших овочах.

На південь Херсонщини щороку по перші овочі з'їжджаються оптовики з інших областей. Але аграрії кажуть: закордонні виробники їх витісняють.

На столичному ринку української продукції не бракує. Продавчиня Ірина в Херсоні не була, але тамтешньою городиною не нахвалиться.

"Картопля зараз дуже гарна пішла. Зараз їхня херсонська картопля рожева. Часничок також херсонський", - розповіла вона.

На цьому місці жінка торгує вже 25 років. Має найбільший прилавок та постійних покупців. Але, каже, й ті вже рідше заходять.

"У людей немає грошей. Тому екзотики як такої немає", - пояснює вона.

ВідеоПісля Великодніх свят ціни на овочі зменшились наполовину

Упали і святкові ціни. Та Ірина чекає кращих торгів. "Картопля 60 гривень за кіло. Ще тиждень тому вона була 120-200. Тобто ціни після Пасхи дуже сильно зменшилися. Кабачок був 80 гривень, тиждень – і він 35 гривень. Можна їсти", - каже продавчиня.

Пенсіонерка Ніна Миколаївна всього потроху і подешевше закупила на поминальні дні. "Все так купуємо, бо на свої пенсії не купиш багато. Чекаю, коли своє буде", - каже вона.

А молоду маму Марію більше страшать нітрати, ніж ціни. "Я годую груддю, в мене немовля. Вона просто теплична – одна в одну. Настільки вся красива, що аж страшно купувати", - пояснює жінка.

Журналісти зібрали красиві продукти і разом із лаборантами віддали їх на перевірку. На пробу взяли огірок, картоплю, редиску і першу полуницю.

Десять грамів овоча - в колбу, доливаємо спеціальний хімічний розчин, 3 хвилини змішуємо і чекаємо результат. Допустимі норми нітратів звіряємо з показниками на приладі. Огірки видали результат 41,7 мл на 1 кг продукту – при нормі 150. Також успішно склали тест на нітрати полуниця та редис. А от картопля його провалила: при нормі 250 лічильник показав 315.

Завідувач лабораторії Оксана Іванівна складає акт на заборону продажу. Продавчиня ніяковіє й обіцяє прибрати товар із прилавка. "Перший раз таке. Я не винувата", - каже вона.

Тим часом, аби хоч трохи заохотити вибагливих покупців, біля ринку Ніна Кирилівна виводить нову цифру в ціннику на картоплю: замість 30 пише 25. А наступну хвилю здешевшання овочів обіцяє після поминальних днів.

Нещодавно повідомлялося. що в Україні можуть здешевшати ліки. Кабмін вирішив скасувати сертифікацію та експертизу препаратів, які вже пройшли цю процедуру в окремих країнах.

Кореспондент ТСН Наталія Ярмола

Залиште свій коментар

Вибір редакції