Податковий та Бюджетний кодекси набули чинності

З 1 січня набув чинності новий Податковий кодекс та прийнята 23 грудня нова редакція Бюджетного кодексу.

Податковий кодекс, за винятком низки його окремих норм, набув чинності. Документ установлює й регулює загальнодержавні й місцеві податки й збори, а також їх адміністрування. Кодексом введене автоматичне відшкодування податку на додану вартість.

Оподатковування доходів фізичних осіб буде здійснюватися за ставкою 15% для осіб із щомісячним доходом до 10 мінімальних зарплат і за ставкою 17% для осіб із щомісячним доходом понад 10 мінімальних зарплат.

З 1 квітня ставка податку на прибуток підприємств знизиться з 25% до 23%, з 2012 року - до 21%, з 2013 - до 19% і з 2014 - до 16%. ПДВ, відповідно до документа, буде знижено з 1 січня 2014 року з 20% до 17%.

Кодекс передбачає оподаткування доходів фізичних осіб від банківських депозитів за ставкою 5%, однак цей податок буде введено з 2015 року. Крім того, з 2012 року документ передбачає введення податку на нерухомість.

Ставки цього податку встановлюються місцевою владою в таких межах: для квартир загальною площею до 240 кв. м і будинків до 500 кв. м - на рівні до 1% розміру мінімальної зарплати на 1 січня звітного року за 1 кв. м; для квартир понад 240 кв. м і будинків понад 500 кв. м - на рівні 2,7% розміру мінімальної зарплати на 1 січня звітного року за 1 кв. м.

Базовий податковий період - 1 календарний рік. Від сплати даного податку звільняються зареєстровані мешканці квартир площею до 120 кв. м і будинків до 250 кв. м.

Крім того, рішенням місцевої ради від сплати даного податку можуть повністю або частково звільнятися прибудови до житлових будинків для тримання худоби, птиці та зберігання інвентарю, гаражі, підвали й горища, а також старі й аварійні будинки.

Кодекс не передбачає внесення змін до чинної системи спрощеного оподаткування.

Також 1 січня нова редакція Бюджетного кодексу набула чинності.

Відповідний закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу та деяких інших законодавчих актів" (законопроект №7450) передбачає приведення норм Бюджетного кодексу у відповідність до Податкового кодексу.

Зокрема, нова редакція Бюджетного кодексу передбачає уточнення назв низки податків і зборів, вилучення з тексту кодексу низки податків і зборів у зв'язку з їх скасуванням.

Цим законом також внесено низку змін до інших законодавчих актів: "Про акціонерні товариства", "Про Національний банк", "Про господарчі товариства" та ники інших.

Документ, зокрема, передбачає перерахування до загального фонду держбюджету 50% податку на доходи фізичних осіб, сплачених на території Києва.

Крім того, відповідно до закону, підприємства з державною часткою більш ніж 50% зобов'язані виплачувати дивіденди в обсязі не менш ніж 30% чистого прибутку.

Відповідно до закону, уряд може затверджувати бюджет Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у разі, якщо фонд до 1 вересня поточного року не затверджує бюджет на наступний рік без дефіциту.

Закон також передбачає передачу повноважень із затвердження кошторису Національного банку від ради Нацбанку правлінню НБУ.

Крім цього, документ передбачає введення оподаткування операцій із приватизації об'єктів незавершеного будівництва та продаж таких об'єктів на відкритих аукціонах разом із земельними ділянками, на яких вони розташовані.

Закон також уводить заборону на віднесення на валові видатки витрат на купівлю, завершення будівництва та введення в експлуатацію приватизованих об'єктів незавершеного будівництва.

За оцінками Кабінету Міністрів, нова редакція Бюджетного кодексу забезпечує узгодження положень Бюджетного та Податкового кодексів, регулює окремі питання забезпечення надходжень і оптимізації видатків держбюджету.

Нагадаємо, 23 грудня 2010 року ВР прийняла в цілому законопроект №7450, який передбачає приведення норм Бюджетного кодексу у відповідність до Податкового кодексу. Бюджетний кодекс було прийнято парламентом 21 червня 2001 року.

Читайте також:

Податкова збирає підприємців для роз'яснення нового кодексу

У новому році на Майдані хочуть зібрати сотні тисяч людей

Янукович схвалив новий Бюджетний кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: