ProZorro зекономила Україні 24 мільярди гривень – Гройсман

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Систему планують використвувати і під час приватизації. 

Використання системи електронних закупівель ProZorro дозволило Україні зекономити 24 млрд грн бюджетних коштів.

Про це заявив премєр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття Світового форуму із закупівель у Києві.

За словами очільника уряду, донедавна система закупівель в Україні приносила мільярдні збитки і слугувала джерелом корупції, однак все змінилося.

"З 1 серпня 2016 року ми почали впроваджувати нову систему ProZorro, яку знають вже далеко за межами нашої держави. Використовуючи цю систему, ми знаходимо найефективніші раціональні рішення для державних закупівель… За останній час через систему ProZorro було проведено закупівель майже на 700 млрд грн. І сьогодні можемо констатувати факт: система заощаджує ресурси для бюджету. Економія бюджетних коштів - 24 млрд грн", - наводить слова Гройсмана прес-служба КМУ.

Також він додав, що ProZorro планують використовувати і для приватизації нестратегічних державних компаній. Такий крок дозволить знайти нових власників активів та створити нові робочі міста.

"Декілька тижнів тому ми знайшли спільне рішення для запровадження ProZorro для конкурентного продажу держкомпаній. Це наступний крок, який дасть результат. Хочемо, аби кожен представник бізнесу - незалежно від країни - мав однаковий рівень доступу до можливостей, які є в державі", - вказав прем'єр.  

Відео Гройсман повідомив, скільки грошей зекономили завдяки ProZorro

Нагадаємо, раніше українська система державних закупівель Prozorro отримала міжнародну премію у сфері відкритого уряду Open Government Awards.  Серед більш ніж 70 країн-членів Україна здобула перше місце. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції