Росія "увімкнула лічильник" Україні через "борг Януковича"

Москва хоче, аби за кожен день несплати з Києва стягували по 683 тисячі доларів.

Росія нарахувала Україні 62 млн доларів відсотків за "боргом Януковича". Повернути їх вимагає в англійському суді, до якого звернулася із позовом через посередників.

Москва хоче, аби за кожен день несплати з Києва стягували по 683 тис. доларів. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Раніше Росія звернулася до Високого суду Лондона, щоб стягнути з Києва 3 млрд доларів боргу. Йдеться про гроші, отримані за єврооблігації, які випустили за часів Януковича. У Міністерстві фінансів РФ кажуть, що розраховували повернути гроші в грудні 2015 року. Утім, українский уряд запровадив мораторій на його виплату.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу.

У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі. Своєю чергою МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня 2015-го Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: