Рубль може знищити фінансову незалежність України

Рубль може знищити фінансову незалежність України

Міністр Тимошенко заявив, що рубль знищить фінансову незалежність України

Перехід на рублі був би прийнятним для України в разі, якби ціна газу фіксувалася в рублях на рік вперед.

Перехід на розрахунки в рублях з Росією за газ може загрожувати фінансовій незалежності України, заявив колишній виконуючий обов'язки міністра фінансів України Ігор Уманський.

"В принципі, якщо ми втягуємося в рублеву зону, то йдеться не про торговий і не політичний союз. Ми, по суті, поступово відходимо від національної валюти і підміняємо гривню російським рублем. Якщо ще і аграрний ринок, і машинобудування і металургію (у частині експорту в Росію) ми переведемо на розрахунки в рублях, щоб збалансувати за об'ємом потоки експорту і імпорту, то це вже оборот близько 20 млрд грн на місяць. Тут виникає питання можливості впливу Нацбанку на фінансовий ринок і, як наслідок фінансову незалежність України", - заявив Уманський.

Він відзначив, що питання про перехід на рублі при сплаті за газ Україна і Росія розглядають вже не перший рік, проте досі в переговорах не вдалося досягти варіанту, який був би вигідний Україні.

Уманський вважає, що перехід на рублі був би прийнятним для України в разі, якби ціна газу фіксувалася в рублях на рік вперед.

"Нафтогазу" це може бути вигідно виключно в одному випадку — якщо на початок року фіксувати ціну на газ в рублях з умовою, що впродовж року вона не міняється залежно від коливань курсу долара. Враховуючи, що рубль — більш волатильна валюта, то при зниженні його курсу по відношенню до долара ми потенційно могли б отримати вигоду. Але в тому, що Кремль зробить Україні такий подарунок я дуже сумніваюся", - заявив Уманський.

Як повідомлялося, Україна в результаті досягнутих з Росією домовленостей, планує в грудні почати використовувати рубль при розрахунках за газ.

Читайте також:

Азаров розповів, коли Україна почне платити за газ рублями

Арбузов домовився з Росією платити за газ рублями

Росія і Україна планують розраховуватися рублями

Україна готова віддавати держборг російськими рублями

Україна таки здасть Росії ГТС в обмін на дешевий газ

Повʼязані теми:

Наступна публікація