Україна таки здасть Росії ГТС в обмін на дешевий газ

Україна таки здасть Росії ГТС в обмін на дешевий газ

Україна таки здасть Росії ГТС в обмін на дешевий газ

В Міненерго запевняють, що Україна змушена буде віддати Росії частину труби, або приєднатися до Митного союзу в обмін на дешевий газ.

Український та російський газові монополісти НАК "Нафтогаз України" і "Газпром" розробили кілька сценаріїв перегляду угод.

"Росія стурбована технічним станом нашої газотранспортної системи, і один з варіантів перегляду контрактів - створення на її базі консорціуму", - говорить високопоставлене джерело видання Комерсант-Україна в Міненерго.

Ще один варіант - інтеграція України до Митного союзу. Від зниження цін на газ в обмін на здешевлення транзиту, а також від домовленостей по Чорноморському флоту сторони переговорів, за словами джерела, відмовилися. "Зараз мова йде про політичне рішення на вищому рівні. Воно з'явиться найближчим часом", - зазначили в Міненерго.

Найбільш вірогідним із запропонованих варіантів є створення консорціуму, вважає старший аналітик ІК "Трійка Діалог" Валерій Нестеров.

"В іншому випадку Україна ризикує втратити до 70% транзиту після будівництва другої гілки Північного потоку. Крім того, плани з модернізації ГТС припускають залучення кредитних коштів європейських та українських банків. Власних коштів" Нафтогазу" не вистачає навіть на своєчасні розрахунки з "Газпромом", - пояснює він.

Зараз необхідні інвестиції в ГТС оцінюються Міненерго в 6,5 мільярда доларів. Затримка в переговорах з "Газпромом" призвела до того, що монополія стала втрачати інтерес до української ГТС.

Наприкінці вересня посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що Росії вигідніше будувати нові трубопроводи, ніж створювати консорціум. "Новий трубопровід - це додатковий метал, підрядні потужності. Нас ця труба в Україну просто не цікавить", - сказав пан Зурабов.

"В цей же час у України погіршилися відносини з ЄС, і стало очевидно, що в результаті ми можемо не отримати інвестиції ні від одної, ні від іншої сторони", - зазначає директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Головний інвестстратегії ФГ "Брокеркредитсервіс" Максим Шеїн підкреслює, що Україні важливо закінчити переговори до кінця року, оскільки в II кварталі наступного року ціни на газ знову можуть почати рости.

"Вартість газу для України прив'язана до ціни нафти. Цього тижня нафта знову почала дорожчати, і більшість аналітиків сходяться на думці, що пік падіння пройдено, і в перспективі ціна знову буде підвищуватися", - відзначає Шеїн.

Ціна нафти марки Brent вчора досягла максимуму за останні 12 тижнів завдяки оптимізму інвесторів, які очікують зростання попиту на неї в США. Вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent на торгах у вівторок, 25 жовтня виросла до 111,9 долара за барель.

Американська легка нафта WTI подорожчала майже на 3 долара, досягнувши відмітки в +93,9 долара. Таким чином, вартість газу для України в II кварталі 2012 року може досягти 370-380 доларів за тисячу кубометрів, зазначає Шеїн.

Читайте також:

Нові газові угоди між Україною та Росією знову відкладаються

Україна може отримати дешевий газ вже у 2012 році

Україна та Росія досягли газового компромісу

Україні прогнозують газ по 680 доларів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація