Російський посол: ціна на газ для України могла бути помилковою

Зурабов закликає сторони до пошуку компромісу

Посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов сумнівається у перемозі України в суді по газовому питанню.

"Справа в тому, що розірвання подібних контрактів може статися, про що вже й українські керівники, і російські керівники говорили, тільки в судовому порядку. Але тут теж все дуже непросто. Мова йде навіть не про розірвання контрактів як таких. Мова йде про взаємини в енергетичній сфері. Ці взаємини настільки планові та багатогранні, що цінами на газ вони не обмежуються. По-перше, потрібно розуміти, що розгляд такого питання в судових інстанціях абсолютно не виключає того, що рішення буде не винесено на користь українського заявника. І що в позовній заяві з українського боку не буде достатніх підстав для перегляду контрактів", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи допускає він, що розрахунки Росії щодо газових контрактів могли бути помилковими, він відповів: "Припускаємо таке".

"Як я розумію, позиція української сторони у відповідній позовній заяві буде полягати, в першу чергу, в оцінці несправедливості формули ціни на газ і того рівня ціни, яка сьогодні має місце щодо України. Може з'ясуватися при судовому розгляді, що це не так, оскільки російська сторона, у тому числі - на вищому політичному рівні, підкреслювала, що і формула ціни, і рівень ціни абсолютно відповідають європейським. Українські колеги мають з цього приводу іншу точку зору. Вони вважають, що ціна на газ для України на 200 доларів перевищує ціну для Німеччини та Італії. Ми допускаємо, що розрахунки, які були зроблені експертами, можуть мати неточності", - сказав Зурабов

Зурабов додав, що при пошуку компромісу доведеться зважити всі фактори. "А їх по суті справи три: ціна на газ, обсяг прокачування газу через українську ГТС і обсяг споживання газу Україною за формулою. Коли мова йде вже про три параметри, існує, як мінімум, більше 15 варіантів рішення, серед яких можна шукати оптимальне. Тому це не тільки питання ціни на газ", - заявив російський посол.

Як повідомлялося раніше, президент Віктор Янукович заявив про фактичну готовність матеріалів для подачі в суд щодо газових контрактів з Росією.

З його слів, зараз Україна переплачує 200 доларів за кожну тисячу куб. м. газу, а це, як зазначає президент, 5-6 млрд доларів на рік.

Справедливою ціною на газ для України Янукович вважає ціну на газ для Німеччини мінус 70 доларів транзитного тарифу від кордону Росії до Німеччини й ще мінус 100 доларів на тис. куб. м згідно з "харківськими угодами".

Читайте також:

Філарет підтримав Януковича у газовій війні з Росією

Росія хоче забрати свій флот з Севастополя через газовий скандал

Чорноморський флот РФ повністю розрахувався з боргами перед Україною

Тимошенко оголосила себе непричетною до підписування газових угод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: