Україна та Росія досягли газового компромісу

Україна та Росія досягли газового компромісу

Україна та Росія досягли газового компромісу / Фото: РИА Новости

Янукович дав зрозуміти, що Україна і Росія домовилися щодо газу.

Україна і Росія найближчим часом оголосять про результати переговорів щодо перегляду газових контрактів, підписаних в 2009 році екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Про це заявив президент України Віктор Янукович сьогодні, 18 жовтня, під час II Міжнародного українсько-російського економічного форуму в Донецьку.

"Ми оголосимо про це в найближчий час. Ми як партнери завжди будемо виконувати наші двосторонні угоди", - сказав він на спільній із президентом РФ Дмитром Медведєвим прес-конференції.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров запевняє, що необхідність перегляду газових контрактів з Росією, на якій наполягає Україна, не пов'язана зі справою Юлії Тимошенко. Проте експерти пов'язують вирок екс-прем'єру саме з газовою проблемою.

Як повідомлялося, ще 11 жовтня Микола Азаров прогнозував, що переговори з Росією про перегляд газових контрактів 2009 року завершиться через 10-15 днів. Зі свого боку Москва заявляла, що умови контрактів можуть бути змінені тільки в гірший для України бік, а контракти є легітимними.

"Газпром" і "Нафтогаз" 19 січня 2009 підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки.

У 2009 році для України була зроблена знижка в 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється в залежності від ціни на нафту.

Ціна російського газу для України на сьогоднішній день складає 500,5 долара.

Читайте також:

"Газпром" заявив, що повторення "газової війни" з Україною не буде

Європа нічого не знає про газовий консорціум Україна-Росія-ЄС

Україна готова віддати Росії та Європі частину ГТС

Російський газ для України може подешевшати до 150 доларів

Україна та Росія досягли газового компромісу

Україна та Росія досягли газового компромісу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація