Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Турчинов збирається узаконити криптовалюти в Україні

У Нацбанку задумалися про створення української криптовалюти.

Розвиток ринку криптовалют не може залишатися поза увагою держави.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки.

"Зважаючи на швидкий розвиток криптовалют у світі, це питання не може залишатися поза увагою держави. Подальше відсторонення держави від цього питання та правовий вакуум на ринку криптовалют через відсутність законодавчої та нормативної бази створює загрози для економіки та безпеки держави", - наголосив він.

За даними Національного банку України, Служби безпеки України та Національної поліції України, відсутність зовнішнього та внутрішнього контролю за обігом криптовалюти та анонімність розрахунків створюють потенційні передумови для їхнього використання з метою легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, оплати заборонених до вільного обігу товарів, зокрема, наркотиків і зброї, дає можливість фінансування тероризму, зокрема, на окупованих територіях України.

"Рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки було доручено відповідним органам влади створити робочу групу за участю представників НБУ, Міністерства фінансів, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, СБУ, Нацполіції, Державної служби фінмоніторингу, Державної фіскальної служби та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації для напрацювання нормативно-правових пропозицій щодо регулювання цього питання; визначення державного регулятора та порядку функціонування ринку криптовалют; порядку проведення моніторингу транзакцій з використанням криптовалют та ідентифікації суб’єктів криптовалютних операцій; а також порядку оподаткування доходів від здійснення криптовалютних операцій відповідно до вимог законодавства України", - йдеться у повідомленні прес-служби секретаря РНБО.

До того ж доручено розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до даних криптовалютних бірж із зобов’язанням вказаних суб’єктів зберігати інформацію про всі транзакції протягом терміну, встановленого законодавством для фінансових організацій, та розкриття інформації про клієнта за вмотивованим запитом.

Окремо зазначається, що Нацбанк опрацьовує питання доцільності випуску власної криптовалюти.

"Розробка та впровадження всіх цих заходів передбачатиме також розвиток міжнародної співпраці для впровадження комплексного регулювання обігу криптовалют і уникнення криміналізації цього сегменту", - вважає Турчинов.

Нагадаємо, раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав декрет "Про розвиток цифрової економіки", який передбачає дозвіл на широке використання технології блокчейн, яку застосовують у криптовалютах. Він додав, що першочергово декрет спрямований на залучення до роботи в Білорусі світових IT-компаній, відкриття представництв та створення у цій країні затребуваного технологічного продукту. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції