Україна може втратити членство в СОТ

За монополізацію в аграрній сфері Україну можуть виключити зі складу Світової організації торгівлі.

За монополізацію експорту аграрної продукції Україну можуть виключити із Всесвітньої торгової організації. Таку думку висловила керівник аналітичного відділу консалтингового агентства "ААА" Марія Колесник.

"Україна зараз проводить таку експортну політику, так поводить себе по відношенню до європейських та інших країн, що вимагати якоїсь лояльності у свій бік просто не коректно. Першим фактом, що викликав невдоволення на світовому ринку, стало введення Україною експортних квот на зерно. Але обурення викликав законопроект українського уряду, який дозволяє монополізувати весь експорт з України. Якщо так піде і далі, то Україну взагалі чекають санкції ", - повідомила вона.

Колесник нагадала про лист, направлений Американською торговою палатою українському уряду, де вже прямо прописано, які санкції очікують нашу державу.

"Україні влаштують антидемпінг по всіх напрямках нашого експорту. Тобто будь-яка продукція, яка піде з території України, буде піддаватися антидемпінговим розслідуванням. У гіршому випадку Україну можуть викинути з СОТ", - вважає Колесник.

На думку експерта, якщо українська влада прийме цей законопроект, це монополізує весь аграрний сектор, і інші гравці повинні будуть з нього піти.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Європейський Союз ставить "квотну завісу" для української агропромислової продукції.

"Євросоюз фактично виставляє квотну завісу для українського агропрому ... для надання послуг, таких як, наприклад, автоперевезення. Ми з такими асиметричними обмеженнями доступу до ринків принципово не погоджуємося. Це важливі питання, які залишаються невирішеними", - зазначив прем'єр.

У той же час він нагадав про черговий раунд переговорів у Брюсселі про зону вільної торгівлі, який проведе перший віце-прем'єр Андрій Клюєв.

"Кілька останніх раундів переговорів були дуже конструктивними, і на даний момент погоджено 90% питань щодо підписання цієї угоди", - сказав Азаров.

Читайте також:

США пригрозили Януковичу економічною ізоляцією України

Україна домовилася з МВФ: газ подорожчає на 30%, комунальні тарифи на 62%

Україна пустить чверть доходів на виплату боргів

Ціни на продукти харчування в Україні зрівнялися зі світовими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: