Українці зберігатимуть заощадження у золотих монетах

Нацбанк випускатиме золоті монети із дорогоцінного металу українського видобутку.

Національний банк України планує почати випуск золотих інвестиційних монет. Номінал і тираж золотої монети наразі уточнюються. Наразі відомо, що монета буде мати декілька ступенів захисту.

Як зазначив директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу НБУ Віктор Нестеренко, регулятор вивчає можливість випуску золотих монет, які будуть зроблені з золота 999-ї проби.

"Люди часто звертаються до НБУ з питанням, в якій валюті зберігати заощадження. Я вважаю: у гривні. Перевага інвестиційної монети буде полягати в тому, що громадяни України зможуть будь-коли обміняти її в банку або обмінному пункті на гривні за "золотим курсом" НБУ. А процедура перевірки її справжності буде набагато простішою і швидшою, ніж у золотих зливків. Зараз ми саме розробляємо такі механізми захисту", - заявив Нестеренко.

Він також підкреслив, що останнім часом валютні ринки постійно лихоманить, а золото у всі часи було і залишається найбільш надійним способом заощадження накопичень. Однак реалізація зазначених планів, додав глава департаменту НБУ, стане можливою тільки після того, як видобуте в Україні золото пройде процедуру очищення в одній з пробірних палат і буде зараховане в резерви НБУ.

Нагадаємо, раніше глава НБУ Сергій Арбузов заявив, що видобуте в Україні золото буде викуплене НБУ і після проведення процедури очищення поповнить золотовалютні резерви НБУ.

Згідно з оцінкою голови Державної служби геології і надр Едуарда Ставицького, прогнозні ресурси золота в Україні становлять близько 2,5-3 тис. тонн. Найбільші родовища в Карпатах (близько 400 тонн), Великому Донбасі (близько 500 тонн), у Кіровоградській, Дніпропетровській областях та Автономній Республіці Крим. Першу партію дорогоцінного металу планується добути вже в 2011 році.

Читайте також:

Україна починає промисловий видобуток золота

Українцям рекомендують вкладати гроші у золото

НБУ готує революційні заходи для боротьби з готівковою валютою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: