В Україні рекордно здешевшала молода цибуля

В Україні рекордно здешевшала молода цибуля

Фото: pixabay.com

Оптові ціни на цибулю сьогодні рівно в три рази нижче, ніж минулого року.

На ринках України цибулю врожаю 2020 року продають за рекордно низьким для останніх сезонів цінами.

Про це повідомляє платформа EastFruit.

Так, зазначається, що купити якісну цибулю у фермера південних регіонів України (як правило, Херсонська область) наразі можна по 2,5 грн/кг. За інформацією системи моніторингу оптових цін, наприкінці минулого тижня овочівники південних регіонів України продавали цибулю в 2,4 рази дорожче.

"Середні оптові ціни на цибулю в Україні сьогодні рівно в три рази нижче, ніж на ту ж дату 2019 року, коли продати цибулю можна було по 7,5 грн/кг. Більш того, протягом усього минулого сезону, ціни на цибулю не опускалися нижче 5 грн кг. Така ціна трималася тільки у вересні 2019 року, коли пропозиція цибулі на ринку було максимальним. В останній раз оптову ціну цибулі у 2,5 грн/кг фіксували на ринку України рівно 2 роки тому - на початку липня 2018 року. Однак після цього ціни почали динамічно рости і збільшувалися протягом майже всього сезону 2018/19 років", - зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За даними EastFruit, високі ціни на цибулю в Україні протягом двох поспіль сезонів привели до зниження обсягів експорту української цибулі. У 2019 Україна експортувала мінімальний її обсяг від 2011 року - 13,2 тис. тонн. При цьому рекордний експорт цибулі за календарний рік з України був досягнутий у 2013 році, коли було вивезено понад 44,3 тис. тонн цих овочів.

Основними покупцями української цибулі в останні роки виступають країни ЄС (Польща, Румунія, Естонія, Чехія, Литва і Латвія), Білорусь і Ірак. У 2019 Україна також експортувала значні обсяги цибулі ріпчастої на ринок Малайзії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні суттєво подешевшала молода морква.

Хто тягне вгору ціни на липневі ягоди і чи очікувати на спад

Хто тягне вгору ціни на липневі ягоди і чи очікувати на спад

Повʼязані теми:

Наступна публікація