В Україні суттєво подешевшала молода картопля

В Україні суттєво подешевшала молода картопля

Фото: УНІАН

За кілька днів середня ціна картоплі знизилася в середньому на 25%.

В останній день червня, на оптових ринках України через істотне зростання пропозиції картоплі нового врожаю, вона суттєво здешевшала.

Про це повідомляє EastFruit.

Зазначається, що у південних регіонах України виробники погоджувалися продати великі партії картоплі за ціною 7-8 грн/кг. Для порівняння, ще у п'ятницю, 26 червня, середня оптова ціна на картоплю стандартної якості в Україні становила близько 11 грн/кг, а дрібнооптова - 12-13 грн/кг.

Аналітики EastFruit також нагадують, що в сезоні 2019/20 років Україна стала одним з найбільших імпортерів картоплі, а ціни на нього весь сезон трималися на дуже високому рівні. Основна частина імпортної картоплі в Україну надходила з Росії. Також активно здійснювався імпорт картоплі з Білорусі. З огляду на високий рівень цін в попередньому сезоні, а також невизначеність у зв'язку з коронавірусною і економічною кризою, багато фермерів і власники присадибних ділянок вирішили розширити площі під картоплею в 2020 році.

Нагадаємо, за підрахунками Держстату, найбільше грошей українці витрачають на продукти - понад 40% від свого доходу. Європейці витрачають на харчі від 12% до 18% свого бюджету. Білоруси - 36%. В Україні середня цифра близько 48%.

Постраждалий врожай: які ціни на молодий горошок у різних регіонах України

Постраждалий врожай: які ціни на молодий горошок у різних регіонах України

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6115
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація