В Україні знову здорожчають цигарки

В Україні знову здорожчають цигарки

Фото: Державна фіскальна служба України

Парламент у першому читанні ухвалив законопроект про підвищення акцизів.

2018-го в Україні вчергове здорожчають цигарки, позаяк акцизи на них планують збільшити на 30%.

Це передбачено законопроектом щодо змін до Податкового кодексу, який сьогодні, 14 листопада, у першому читанні ухвалила Верховна Рада. Про це пише "Економічна правда".

Проектом передбачається поступове підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, а саме 2018-го - на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% і додатково на 16,7% (тобто, з урахуванням попередньої індексації в середньому на 29,7%), а в наступні роки - на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за тисячу штук.

Проектом передбачається, що від 1 січня 2025-го будуть дотримані вимоги Директиви Європейського Союзу №2011/64/ЄС від 21 червня 2011-го про структуру та ставки акцизів, які застосовуються до тютюнових виробів щодо частки акцизу в середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет як мінімум 60%. Для цього вводиться механізм визначення такої ціни. При цьому комітет виключив запропоновану Мінфіном прив'язку ставки акцизу на сигарети до євро.

Законопроектом також пропонується з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції підвищити ставки екологічного податку на 11,2%, а ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів - на 16,8%.

За оцінкою Мінфіну, загальний ресурс від впровадження цих ініціатив у 2018 році становитиме 11,74 млрд грн. При цьому, в доопрацьованому парламентським комітетом законопроекті виключені запропоновані Мінфіном норми про підвищення акцизів на алкоголь і використання радіочастотного ресурсу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація