Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" за дев'ять місяців вперше після шалених збитків заробив 25 млрд грн

78% прибутку було одержано від транзиту газу.

За дев'ять місяців роботи національна акціонерна компанія "Нафтогаз" України одержала чистий прибуток розміром в 25,5 млрд грн.

Утім, ця сума не не враховує витрат на нарахування резерву сумнівних боргів сумою в 1,7 млрд грн, повідомляють на офіційному сайті "Нафтогазу".

Проте за умови нарахування резерву сумнівних боргів чистий прибуток "Нафтогазу" за 9 місяців 2016 року склав би 23,9 млрд грн.

"Результати реформування ринку природного газу дозволили "Нафтогазу" вперше за багато років не здійснювати покриття збитків від реалізації газу прибутками від транзиту", — йдеться у повідомленні.

Так, чистий прибуток компанії сформовано за рахунок прибутку від:

  • сегменту "Транзит природного газу" на 78%
  • сегменту "Оптова торгівля природним газом" на 18%
  • інших доходів на 4%.
"За 9 місяців 2016 року в порівнянні з відповідним періодом 2015 року результат сегменту "Транзит природного газу" збільшився на 5,3 млрд грн, що стало наслідком зростання обсягу транзиту на 8,7 млрд куб. м та девальвації національної валюти", — зазначили в компанії.

Важливо відзначити, що "протягом 9 місяців 2016 року платежі Нафтогазу як окремої юридичної особи до бюджету склали 11,3 млрд грн, при цьому вперше за останні 6 років компанія не отримувала бюджетного фінансування, тоді як за 9 місяців 2015 року Нафтогаз отримав з бюджету на 17 млрд грн більше, ніж заплатив податків", — повідомили в "Нафтогазі".

Як відомо, за підсумками 2015 року "Нафтогаз" мав 25 млрд грн чистого збитку. А 2014-го чистий збиток становив 89,9 млрд грн.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" заявляє, що Росія готує нову газову кризу у січні-лютому 2017 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції