За неповернуті депозити нікого саджати не будуть

За неповернуті депозити нікого саджати не будуть

За неповернуті депозити нікого саджати не будуть / Фото: Економічна правда

Депутати не вважають за злочин ситуацію, коли банки не повертають вкладникам депозити.

Верховна рада відхилила законопроект яким передбачалась кримінальна відповідальність за порушення умов договору банківського депозиту, що спричинило невидачу коштів на першу вимогу вкладника, вчинене службовою особою банку.

За словами президента Асоціації українських банків (АУБ) Олександра Сугоняко, згаданий законопроект містить суттєві недоліки як з економічної, так і з правової точки зору.

"Зокрема, норма даного законопроекту щодо встановлення кримінальної відповідальності за цивільно-правові правопорушення, суперечить самій концепції публічного та приватного права", - йдеться в повідомленні АУБ.

Крім того, запропонована стаття 197-2 Кримінального кодексу України не містить складу злочину.

Ситуація, за якої банківський працівник не видає залучених грошових коштів, можлива лише у двох випадках: або під час дії мораторію - у такому випадку дії банківського працівника є законними, або, коли у зв'язку із фінансовим станом банку грошові кошти фізично відсутні, підкреслюють в Асоціації українських банків.

"У такому випадку вина службової особи, що має складати суб'єктивну сторону злочину, відсутня, а отже відсутній і склад злочину", - додають банкіри.

Читайте також:

Банки знайшли привід не повертати клієнтам депозити

Українці перестали нести гроші в банки

Нацбанк збирає досьє на клієнтів усіх українських банків

Банки виселятимуть боржників відразу після рішення суду

Повʼязані теми:

Наступна публікація