Заборону на продаж кетаміну призупенено до 1 березня

Заборону на продаж кетаміну призупенено до 1 березня

Заборону на продаж кетаміну призупенено до 1 березня / Фото: Обозреватель

Заборону на продаж знято з метою розробки механізму отримання ліцензій ветеринарами для роботи з кетаміном.

До 1 березня 2012 року зупинено дію затверджених урядовою постановою від 5 січня 2011 року змін до переліку наркотичних і психотропних речовин, які підлягають обмеженню, яким до цього переліку було включено кетамін - невід'ємний компонент анестезії у ветеринарній практиці.

Відповідну постанову прем'єр-міністр ипідписав у п'ятницю, 14 жовтня, вона набуває чинності в день її опублікування. Крім того, протягом 90 днів Міністерство охорони здоров'я зобов'язано привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Як повідомлялося, в січні набула чинності постанова Кабміну про розширення переліку психотропних речовин, куди при цьому було внесено кетамін. Згідно з документом, для застосування препаратів із вмістом кетаміну, які широко використовуються у ветеринарній практиці, ветлікарям необхідно отримати в Держнаркоконтролю відповідну ліцензію.

За даними Держветфітослужби, в даний час в Україні ліцензії на здійснення ветпрактики мають 2367 суб'єктів господарювання, у тому числі 1311 - фізичні особи. При цьому, як наголошується в прес-релізі, у сільській місцевості ветпрактикою займаються переважно фізособи, які фактично обмежені у праві отримання ліцензії. У повідомленні підкреслюється, що на даний час альтернативи кетаміну в його фармакологічній дії на організм тварин серед ветеринарних препаратів немає - він є невід'ємним компонентом анестезії.

З пропозицією відкласти введення норми про обмеження продажу кетаміну виступило і Міністерство охорони здоров'я України.

Нагадаємо, у березні міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов повідомив, що кетамін на 3-5 місяців виключать зі списку наркотичних засобів з метою розробки механізму отримання ліцензій ветеринарами для роботи з цим препаратом.

Читайте також:

АМКУ заборонив 20 компаніям підвищувати ціни на ліки

Україна замінить імпортні ліки вітчизняними аналогами

З аптек зникнуть ліки, з яких можна виготовити наркотики

Кабмін розширив перелік наркотичних засобів

Повʼязані теми:

Наступна публікація