Заробітчани стають головними інвесторами України

Дата публікації
Перегляди
4290
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Заробітчани стають головними інвесторами України

Найбільше коштів було переказано із Росії / Фото: Обозреватель

Сума грошових переказів трудових мігрантів і обсяг інвестицій в економіку України практично зрівнялися.

Заробітчани в минулому році переказали в Україну 7,02 млрд доларів, що майже дорівнює сумі прямих іноземних інвестицій в економіку країни, що складає 7,2 млрд дол., повідомили у Нацбанку. Національного банку України.

В НБУ також зазначили, що за рік сума переказів зросла на 20% і стала найбільшою за останні п'ять років. Частка таких "інвестицій" у країну складає 4,3% ВВП, пише "Дзеркало тижня".

Основна сума переказів — 3,25 млрд дол. — пройшла через кореспондентські рахунки банків. Другим за пріоритетністю каналом стали міжнародні системи переказу грошей — 2,8 млрд дол. При цьому обсяг коштів, перевезених неофіційно, також збільшився — з 777 млн дол. до 963 млн дол.

На сьогодні головним постачальником коштів в Україну залишаються заробітчани, які офіційно працюють за кордоном менше року, — 4,02 млрд дол., тоді як "постійні" трудові мігранти перерахували 1,89 млрд дол.

Традиційно, найбільше грошей було переказано з Росії - 1,99 млрд дол., або 30% від усіх переказів.

Як повідомлялось, результати опитування Expat Explorer, проведеного однією із найбільших у світі банківських груп HSBC показали, що заробітчани найбільше заробляють у Саудівській Аравії.

У перші рядки рейтингу країни, в яких емігранти почуваються найбільш комфортно, тобто отримують найбільшу віддачу від роботи, потрапили також Єгипет та Сінгапур.

Варто відзначити, що Росія, незважаючи на величезну прірву між найвищими і мінімальними зарплатами, посіла у списку четверте місце.

Далі наведений повний список ТОП-10 країн, де варто спробувати заробити грошей: 1) Саудівська Аравія; 2) Єгипет; 3) Сінгапур; 4) Росія; 5) Швейцарія; 6) Катар; 7) Мексика; 8) Гонконг; 9) Об'єднані Арабські Емірати; 10) Таїланд.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4290
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація