Онуфрій буде тільки митрополитом РПЦ в Україні

Дата публікації
Перегляди
9945
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Онуфрій буде тільки митрополитом РПЦ в Україні

Фото: УНІАН

За словами глави Православної церкви України, наразі налічує приблизно 7000 православних парафій.

Митрополит Київський Епіфаній дав перше інтерв'ю після свого обрання на главу Православної Церкви України. 

Під час розмови кореспонденту ТСН.Тиждень Сергію Швецю 39-річний митрополит розповів про перші кроки, статус парафії Московського патріархату і знання іноземних мов. 

Зазначимо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

Митрополит Епіфаній дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН.Тижню

Митрополит Епіфаній дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН.Тижню

- Владико, напередодні Різдва заплановане отримання Томосу. Яким буде Ваше рішення після цього?

- Вселенський патріарх повідомив мені, що він надасть Томос 6 січня. Після співслужіння мого як предстоятеля Української православної церкви і Вселенського патріарха на Фанарі, де буде вручено мені як предстоятелю цей урочистий документ, який носить назву Томос. 

Першим рішенням нам, звичайно, потрібно сформувати відповідні керівні органи, бо на Об'єднавчому соборі ми ухвалили статут, але він буде утверджений Томосом, бо статут побудований на нормах, які прописані у Томосі. Після отримання Томосу ми станемо вже повноцінною автокефальною православною церквою, визнаною Вселенським православ'ям. У подальшому ми будемо намагатися спілкуватися з іншими помісними церквами, які визнають рішення Вселенського патріарха. 

- Скільки часу Ви відводите собі на організаційні питання при створенні єдиної церкви і скільки парафій вона уже об'єднує? Чи можна про це говорити?

- Я вважаю, що після отримання Томосу, а це різдвяний цикл, коли багато свят випадає, тому протягом місяця-двох ми сформуємо ці керівні органи єдиної церкви і будемо відповідно працювати у подальшому на розбудову цієї єдиної церкви. Приблизно зараз церква налічує приблизно 7000 православних парафій в Україні. Після нашого об'єднання ми стали більшими. 

- Владико, в якому статусі зараз парафії Московської церкви і особисто її глава Онуфрій?

- Вселенський патріарх адресував лист особисто митрополиту Онуфрію, якому було чітко сказано про те, що після Об'єднавчого собору, обрання предстоятеля цієї об'єднаної церкви, митрополита Київського, він автоматично стає канонічним митрополитом Київським. Від того часу, відповідно не може існувати двох митрополитів Київських. Відповідно митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні.

- Саме в такому статусі перебувають парафії Московської церкви зараз, правильно я Вас розумію?

- Так. Вони перебувають у лоні Російської православної церкви, маючи українську реєстрацію. 

- Як, Владико, Ви будете переконувати приєднуватися до лона канонічної Української православної церкви?

- Ми закликаємо після 15 грудня, собору, всіх наших співбратів із Московського патріархату прилучатися до Єдиної православної української церкви. Але ми повинні найперше показати нашу єдність будувати церкву на засадах любові, взаєморозуміння, братнього ставлення, бо зараз є багато тих, хто бажає перейти до Єдиної православної церкви, але вони перелякані. Вони до кінця не вірили і, напевно, зараз ще не вірять і сумніваються, що ця справа буде до кінця завершена. Але ми довели, ми об'єднались.

- Відомо, що Ви на відміну від багатьох церковних ієрархів не вчились у Росії, а здобували освіту в Греції. Є інформація, що Ви поліглот. Чи Ви володієте багатьма мовами?

- Так, це правда. Навіть не слід говорити про якусь освіту в Москві - я жодного разу не був у Москві, а відповідно навчався у Греції. Сказати про те, що я - поліглот? Це, напевно, людина, яка володіє дуже багатьма мовами? Так, звичайно, я володію грецькою, спілкуюсь англійською і українською, яка для мене є рідною. 

Розмовляв Сергій Швець.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9945
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація