У РФ обрали найбільш впливових людей у російському мистецтві

Дата публікації
Перегляди
3073
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У РФ обрали найбільш впливових людей у російському мистецтві

Даша Жукова. Фото telegraph.co.uk

У Росії склали рейтинг з 50 осіб, яких вважають найвпливовішими у мистецтві. Перше місце посіли Роман Абрамович та Даша Жукова.

У рейтингу найвпливовіших людей в російському мистецтві за 2010 рік перше місце посіли Роман Абрамович і його дружина Даша Жукова.

Список півсотні найвпливовіших осіб у мистецтві в Росії за минулий рік склав журнал "Артхроніка".

Лідери заслужили своє місце, на думку експертів журналу, діяльністю центру сучасної культури "Гараж", яким керує Жукова. Зокрема, були відзначені виставки "Сто років перформансу" і перша в Росії виставка Марка Ротко, які пройшли в ньому.

На другому місці списку опинився його торішній лідер, комісар Московської бієнале Йосип Бакштейн, якого відзначили за підтримання інтересу до його проекту. Третє місце списку займає фалерист, який піднявся на одну позицію, директор музею PERMM Марат Гельман. На четвертому місці - директор на Остоженку Московського будинку фотографії, що знову відкрився в 2010 році, Ольга Свіблова. Замикає п'ятірку голова опікунської ради премії Кандинського і видавець "Артхроніка" Шалва Бреус.

Також до першої десятки списку потрапили (у порядку убування): виконавчий директор Московського музею сучасного мистецтва Василь Церетелі, директор центру сучасного мистецтва "Винзавод" Софія Троценко, комісар павільйону Росії на Венеціанській бієнале та засновниця фонду Stella Art Стелла Кесаєва, куратор Андрій Єрофєєв і журналіст і куратор Катерина Дьоготь.

У першій десятці варто відзначити Стеллу Кесаєва, яка за рік піднялася в списку "Артхроніка" на 19 позицій. Після того, як влітку 2010 року її призначили комісаром російського павільйону у Венеції, вона вибрала представником Росії художника Андрія Монастирського (14 місце в списку), а куратором виставки - Бориса Гройс (16 місце).

Також варто відзначити фігурантів списку, яких не було у ньому в 2009 році. Так, до них відносяться арт-група "Війна" (13 місце), художники Авдей Тер-Оганьян (23 місце), Олександр Бродський (25 місце) і Дмитро Врубель (36 місце).

Читайте також:

Даша Жукова стане подружкою нареченої на весіллі у Наомі Кемпбелл

Абрамович та Жукова відриваються на Карибах з голлівудськими зірками

Роману Абрамовичу більше не шкода грошей на Дашу Жукову

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3073
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація