У США виходить роман про пригоди "президента О "

У США виходить роман про пригоди "президента О "

Барак Обама / Фото: AFP

В Америці справжній ажіотаж довкола книги з анонімним автором про "президента О", прототипом якої цілком очевидно є Барак Обама.

Американська громадськість схвильована виходом у світ книги таємничого автора про "президента О", прототипом якої цілком очевидно є Барак Обама. Газети рясніють рецензіями, інтернет-магазини приймають попередні замовлення на книгу, яка з'явиться тільки в майбутній вівторок, і всі гадають, хто ж той Анонім, що зазначений на обкладинці.

Видавництво Simon&Schuster всіляко підігріває інтерес. Повідомивши, що автором є людина, "яка бувала у суспільстві Обами і досконально знає це середовище", воно розсилає електронні листи провідним американським письменникам, видавцям, політичним консультантам і ветеранам президентських кампаній, яких можуть запідозрити в авторстві, з проханням утриматися від будь-яких коментарів.

Книга називається "О, або Роман про президента" ("O, A Presidential Novel"). Головний герой зображений втомленим і дратівливим, він стомлений несправедливими нападками преси. За великим рахунком автор описує президента з симпатією. Його найстрашніші гріхи - хіба що нецензурна лайка на публіці і пристрасний погляд на жінку в юрбі.

Цей момент представлений в романі так: телекамера перехоплює хтивий погляд президента на округлості молодої дами, після чого той вигукує: "До біса! Вони, що, думають, ніби ця е***а посаду робить людей кастратами?"

У зв'язку з цим епізодом згадується випадок, що насправді стався з Обамою на саміті "Великої вісімки" в італійській Аквілі влітку 2009 року. Тоді фотограф Reuters Джейсон Рід ославив американського лідера на весь світ, опублікувавши фотографію, на якій видно, як той задивився на округлості жінки (ЗМІ з'ясували, що це була 17-річна учасниця "Юнацької вісімки" бразилійка Майора Таварес), а президент Франції Ніколя Саркозі, який знаходиться поруч, хитро дивиться на Обаму.

Однак топовий російський блогер і професійний фотограф Рустем Адагамов (drugoi) пояснив у своєму "ЖЖ", що насправді все було рівно навпаки - це Саркозі милувався "тилом" бразилійки, Обама ж дивився в землю перед дівчиною.

Повністю виправдав Обаму відеозапис того ж самого моменту - стає ясно, що американський президент зовсім не цікавився бразилійкою, але обертався, щоб подати руку чорношкірій дівчині, яка спускалася за ним по сходах. Запис показав, скажімо, англомовний філіппінський телеканал GMA News.

Наскільки точний цей портрет, залежить від того, чи можна довіряти авторові. Звучать гіпотези, що це хтось з помічників Обами, наприклад, колишній глава його канцелярії Рам Еммануель або головний менеджер президентської кампанії 2008 року Девід Плафф. Під "підозру" потрапили і такі персонажі, як популярний американський актор і сатирик Стівен Кольбер і блогер сайту Politico Бен Сміт.

Ще один кандидат у авторство - Джо Клейн, який в 1996 році був змушений зізнатися, що це він написав роман "Основні кольори" - про президента, нагадує Білла Клінтона. Але дві книги схожі лише віддалено, так що в цьому можна сумніватися, робить висновок британський журналіст.

Також у статті зазначається, що на відміну від президента представники медіа-співтовариства представлені в книзі в нещадному світлі, що дає підстави вважати, що автор може бути його представником.

"Обама занадто добре володіє собою, щоб стати героєм пікантного роману", - укладає автор рецензії. Але в нинішній ситуації, коли видавництва змушені влаштовувати галас, щоб привернути увагу читача, "О" - творіння маркетингового генія, додає він.

Читайте також:

Барак Обама нагодував дружину східною кухнею в її день народження

Барак Обама стрімко втрачає вагу

Сюжет на телебаченні США про "злого Обаму" шокував Інтернет

Повʼязані теми:

Наступна публікація