Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шлях кар'єристки

Шлях кар'єристки

Безрадісну картину малює нам Марина Фролова.

Ви вірите у білого носорога? Або міфічну сніговоу людину? Чи свободу слова? Або що після пологів всі жінки як огірочки, і що вже за тиждень їхній живіт, як у дівчат з Instagram або селебріті в світських новинах? Ви вірите, що та жінка свого часу стала відомою телеведучою і має такий гарний вигляд не тому, що у неї чоловік – дуже багата людина, і кар'єра пішла вгору після знайомства з ним? Ні, всі ці роки вона жила в гуртожитку, їздила на маршрутці з передмістя на роботу і багато працювала? І ніколи не використовувала можливості вступити в стосунки з одруженими чоловіками зі статусом. Вірте далі. У житті існує багато міфів, які варто розвінчати.

"Все сама". Така основна сюжетна лінія придуманих автобіографій більшості кар'єристок-казкарок.

На розповіді про те, що вона сама багато працювала, вірила в успіх, зазвичай робиться основний акцент в стандартних історіях успіху у книжках і на різних форумах, які на диво чимось до болю схожі. Схожі вони ще й тому, що непривабливі моменти біографії всі приховують. Секс, родичі зі зв'язками, наркотики, компромат, шантаж, ходіння по головах, маніпуляції і багато всякого іншого про що не розповість ніхто. Хіба що колишні подружки або колеги-пліткарі поділяться в особистій бесіді історіями про те, як та прес-секретарка відомої людини жила з нею на одному поверсі у київському гуртожитку, і до неї приїжджали кавалери років на 20 старше з охоронцями. Потім вона стала відомим журналістом і досягла всього сама. До речі, не знаю жодної відомої журналістки або телеведучої в країні, у якої не було б купи впливових коханців або чоловіків. Втім, у кого їх не було, просто не всі вміють капіталізувати зв'язки.

Шлях кар'єрними сходами часом дуже нелегкий. Без підтримки родичів, друзів, чоловіків, що "кохають" або "використовують" вас (а ви його) він практично неможливий. До речі, у чоловіків все те ж саме на кар'єрному шляху (іноді чоловіки, іноді впливові жінки). Особливо в нашій країні, але і, загалом, на всьому пострадянському просторі. До того ж не важливо, де ви робите кар'єру. Чи то політика, прокуратура, сільське господарство, кіно, бізнес або просто шоу-бізнес. Скрізь те саме. І сто років тому так було. Світ не змінився. Більшість кар'єристок, що я бачила, такі ж повії, як і інші, просто вони повії зі статусом і до всього іншого ще і працьовиті. На шляху до успіху всі засоби у пригоді.

Як білий казковий носоріг для мене має вигляд жінка, яка досягла всього сама. Особливо якщо це дуже успішна кар'єра на національному або міжнародному рівні. Або вона сама перемогла в конкурсі краси, очолила міністерство або дуже велику компанію? У вузьких колах всі знають розцінки таких перемог або ціну. Хоча я бачила різні ситуації в житті. Залишимо щасливому випадку 1%. Звичайно, на вулиці 2018 рік. Ти можеш стати розкрученим Instagram або Youtube-блогером, випадково пройти кастинг до телешоу, виграти грант на навчання в Кембриджі чи Гарварді, тому що дуже талановита. Але це лише початковий щабель кар'єри. У 99% випадків подальший кар'єрний шлях розвивається за стандартним, обкатаним мільйонами жінок шляхом. І скільки б старі жінки зі статусом не говорили про гендерну рівність або про те, що потрібно все більше жінок в політиці, молоді кар'єристки, які готові на все, вже стоять на вході в світ великих грошей і успіхів. І методи вони будуть використовувати такі ж самі, як і їхні попередниці.

Тому тим, хто на початку шляху, варто пам'ятати: два основних принципи, на яких будується будь-яка кар'єра, – родинні зв'язки і секс. Дівчата в 20 з чимось, що обіймають посади, ніколи не розповідають всієї правди. Якщо сліди їхніх родичів знайти можна, то про своїх бойфрендів на 20-30-40 років старших, що по-батьківськи і по-дідівськи підтримують їх на цьому шляху, мовчать. Буває, вони спливають тільки після їхньої смерті.

У мене самої був якийсь період кар'єрних досягнень у житті. Не буду брехати, я використовувала обидва способи досягнення мети. Питання лише в тому, що з розвитком технічних засобів спостереження і зв'язку стає все важче займатися сексом, не побоюючись, що фото і відео, про які ви і не підозрювали, одного разу спливуть і будуть якось використані. Якщо не в ЗМІ, то в руках певних служб. Особливо, якщо твій хлопець – багатий і відомий чоловік. Правда, у період моїх кар'єрних досягнень я навіть дала інтерв'ю, в якому розповіла, як голодую і ми орендуємо диван з подружкою, тому що ми "не такі". Мене в молодості дуже хвилювало, "що скажуть люди", і про те, що у подружки хлопець-мільярдер, а у мене пара багатих і знаменитих бойфрендів, я не стала говорити. На тому дивані ми ночували іноді. У нас були й інші місця для ночівлі.

Якщо хтось думає, що в інших країнах світу все по-іншому, він глибоко помиляєтеся. У 2018 році в світ вийшла книжка IT-журналістки Емілі Чен "Бротопія", що розкриває темні боки успіху в Силіконовій долині. Зокрема, в ній розповідається про закриті елітні вечірки з сексом і наркотиками, які стали тенденцією, що визначає хід розвитку IT-індустрії в долині майбутнього. Учасники та організатори таких вікендів – впливові інвестори першого ешелону, відомі підприємці і топ-менеджери. Жінки різні, загалом від 20 до 30 років. Іноді по кілька на одного чоловіка. Вони збираються в маєтках, замках, пляжах, яхтах, приймають наркотики для розширення свідомості (інакше як створити передовий продукт, який змінить світ). Покійний Стів Джобс теж, як відомо, зловживав, і згодом з'явився iPhone.

У цій самій книжці співзасновник Twitter Еван Вільямс зізнається, що ніколи не був одночасно неодружений, відомий і багатий. Він не брав участь в подібних речах, але при цьому він чудово розуміє мотиви своїх успішних і багатих колег, які наводять на ці оргії і своїх дружин.
Загалом, кар'єрний шлях непростий і повний пригод. Правда, в житті кар'єристок є один мінус. У багатьох не дуже щасливе особисте життя. Коли ти використовуєш всіх на своєму шляху, то використовують і тебе. Подібне подібним. Але, звичайно ж, бувають і щасливі винятки. У телевізійних казках і книжках, але не в житті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції