Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Якби я була хлопчиком

А ви теж помітили, що статеві відмінності стираються переважно з одного сторони? Олена Концевич стурбована.

Гендерне питання обертає Землю. Не політика, не нафта, не гроші, навіть не секс – секс можливий, ми знаємо, і одностатевий. Змушує нас страждати, радіти, щодня думати і вибирати, шукати, жити, обертатися і обертати саме воно – гендерне питання. Жодні посиденьки - чоловічі або жіночі – не обходяться без обговорення протилежної статі. Жодне розлучення і жоден крах взаємин не обходиться без того, що «мужик – козел» або «баба – стерво». Жодне з'ясування стосунків не обходиться без сумнозвісного «ти мене не розумієш», та й як зрозуміти – різні півкулі, різні долі

У старому доброму фільмі «Кара небесна» серцеїда і гуляку перетворюють на жінку. Адже бути жінкою - найгірша з кар. Коли чоловік перевтілюється в жінку, це виглядає завжди патетично, страшно, оповито мільйоном страждань, ореолом мук і сорому. Ось прокидається мужик, і найбільший шок, який спіткав його – не те, що він придбав бонус у вигляді бюста, о ні – у нього немає більше в штанях його фаберже. Все на світі можна пережити – менструації, ПМС, жіночу логіку і шугаринг - але в цей момент одразу всім стає зрозуміло, що саме робить чоловіка чоловіком.

Стати жінкою, будучи чоловіком - огидно. Бути чоловіком, залишаючись жінкою - ось у чому заковика.

Намалювати картину того, як я в один прекрасний ранок прокидаюся чоловіком, неважко. Чоловіком я стану схожою на гібрида Джуда Лоу, Генрі Кевілла та Роббі Вільямса. Звичайно, можу прокинутися і Бенедиктом Камбербетчем, але так було б навіть пікантніше. Зрештою, це буде вже неважливо – чоловік, адже, повинен бути лише трохи вродливішим від мавпи. І почнеться в мене життя, схоже на сон. По-перше, у мене однозначно була б борода – а якби не було, я б її запустила. Спочатку витратила б гроші на найкрутішого перукаря в місті і зробила запаморочливу стрижку, за місяць ходила б з нечесаним хаосом на голові, потім з ірокезом, а потім поголила б усе те наголо – і не переживала, коли відросте, і як я при цьому виглядатиму.

Я реалізувала б найбожевільніші свої фантазії, наприклад, супроводжувала б подружку в магазин жіночої білизни, і почувалась там, мов на виставці сучасного мистецтва. Їла б макарони з сиром на ніч хоч в три горла, не боячись погладшати, тому що зайвий жирок на стегнах жінки – це каліцтво, а пивний живіт завбільшки з кулю для боулінгу – це норма. Могла б пити, що хочу і досхочу, ревіти благим матом пісні в караоке, лаятися з таксистами, битися з гопниками до кривавих шмарклів і купатися вночі в фонтані на площі – ніхто не скаже «Фу, сором, ти ж дівчина». Скажуть: «Ось це чувак відвисає, респект!»

Адже, по суті, що я втрачаю? Епіляцію? Ха-ха. Необхідність стежити за мовою, тому що, коли матюкається жінка – це некультурно? Не смішіть. Біологічний годинник? Та плювати на нього – мужики можуть мати дітей і в глибокій старості. Друзі у мене в основному й так чоловіки, а якщо захочеться чоловічої уваги (раптом ?!) – у нас же рівність і свобода одностатевого кохання.

А ось отримую я багато. Тепер не потрібно відчувати себе ніяково через те, що ти сам ремонтуєш зливний бачок, тягнеш власну валізу на вокзал і з вокзалу, тому що допомогти нікому, сам купуєш собі приємні дрібниці (та хоч квіти, якщо захочеш!), не потрібно виправдовуватися за те, що в будень п'єш біля барної стійки на самоті, що у тебе на футболці пляма від кетчупу або непрасована футболка, кола під очима, щетина в недозволеному місці, задирки на руках, прищ на носі. Сам собі викликаєш таксі, сам себе водиш в ресторан і не почуваєшся при цьому дефективним, сам їздиш на відпочинок, сам ходиш по концертах і виставках. Сам заробляєш, сам плануєш – все сам. І це нормально. Адже це світ чоловіків, крихітко.

І ось, ми дійшли до головного – до бонусу у вигляді тієї штуки між ніг, яка є підводним каменем спотикання між Ч і Ж. Так, тепер вона у мене є. Але ж вона була у мене і раніше. Просто її не було видно. На жіночій мудрості сьогодні далеко не заїдеш, та й на хитрощах зможеш вибити путівку в життя хіба що як коханка товстосума. Сучасні жінки змушені бути чоловіками. Буквально через одну. Може, проклятий фемінізм всьому причина, може – світовий прогрес і матріархат, який не хоче здавати своїх позицій. Але якщо раніше ти «не служив – не мужик», то сьогодні ти без яєць – не жінка. Мало тобі будувати кар'єру, пильнувати побут, стежити за собою і в 40, і в 60, і в 100, так щоб навіть малолітки велися, ростити дітей – потрібно ще доглядати вразливих душевно ніжних чоловіків, вирішувати їхні проблеми, підтримувати на своєму хребті, доводити їм, що це вони чоловіки, а не навпаки, і взагалі обіймати неосяжне, поєднуючи в собі слабке жіноче начало і сталеві кулеподібні девайси. Великі, – такі, щоб за ними ще й партнер міг сховатися.

То що зміниться, якщо я прокинусь хлопчиком? А нічого. Крім первинної статевої ознаки. І це прикро. Адже чоловіка робить чоловіком не те, що у нього в штанях, а те, що у нього в голові і в серці. Щось я розмріялася. Піду, бороду причешу.

Вибір редакції