Жінка, яка захищала монстра

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Якщо ти випивала на вечірці в барі, а потім вночі прийшла до готелю, смішно заявляти: "Я думала, що йду дивитися сценарій" (Донна Ротунно, адвокатка Гарві Вайнштейна)

«Я не подумала» – жорстокі слова. Особливо коли їх каже доросла людина. Особливо, якщо від цих слів залежить доля іншої людини. Чи то б пак –  недолюдини, адже інакше колишнього медіамагната, а нині битого життям старигана Гарві Вайнштейна ніхто не називає. Тільки ліхтарний стовп сьогодні не заявив про сексуальні домагання з його боку – рух #MeToo сниться чоловікам у нічних жахах. Бо що б ти не зробив, завжди будеш винним. Просто тому, що ти чоловік. І знайдеться як мінімум кілька жінок, які не пробачать тобі цієї помилки. «У нього були ключі до їхнього успіху. І вони використовували його, коли їм це було вигідно», – так охарактеризувала домагання Донна Ротунно, юристка з Чикаго, жінка, яка взялася захищати Вайнштейна в суді. Якщо вважаєте цю тезу суперечливою – уявіть, що вам подарували мільярд доларів, і подумайте, яку владу в нашому світі дають зв’язки і гроші.

«Віктімблеймінг» – так сьогодні називається спроба натякнути жінці, що вона  не жертва, і здатна до мозкової та іншої самостійної діяльності. Хоча також здатна і на брехню, маніпуляцій і небажання брати на себе відповідальність за помилки. Донна Рутунно понад 10 років займається справами домашнього насильства, захищаючи чоловіків, і називає себе «безумовною феміністкою». З сорока справ вона програла лише одну. Другою стала справа Вайнштейна. 

Усі жінки, котрі заявили про домагання з боку Вайнштейна – а це майже сто осіб – підтримували з ним вільні стосунки і вели недвозначну переписку, намагаючись влаштувати кар’єру завдяки його зв’язкам. Більшості з них він пропонував інтим, коли вони приходили до нього додому чи в готель. Так, він знав, що станеться, коли вони увійдуть до його номеру. І вони теж це знали, тому що пірнати в ополонку, сподіваючись, що вода виявиться теплою – від початку програшний варіант. У них був вибір, і вони його зробили. А потім дуже здивувалися, що не спрацювало. І декому з них знадобилося 10, 20 і більше років, аби винести свій сором на люди. Адже за своє запізніле розкаяння майже 30 актрис та колишніх службовиць можуть отримати 25 мільйонів доларів. За такий куш не гріх закатувати і власного батька.

Донна Ротунно_2
Associated Press
Донна Ротунно

Рух #MeToo, який вибухнув після перших звинувачень, котрі посипались на одіозного магната, – це рух жертв. Тоді як бути жінкою – не означає бути жертвою. Бути жінкою означає брати на себе відповідальність за свої вчинки і свій вибір. Але гуртом і батька легше бити, маси керують світом, банди контролюють райони, більшість обирає президентів. Доводячи, що палиця щодо домагання завжди має два кінці, Рутунно назвала #MeToo маятником, який хитнувся занадто далеко в зворотний бік, і тепер готовність суспільства засудити чоловіків, звинувачених в сексуальних злочинах, губить репутації і кар'єри, не чекаючи вердикту суду. «Нехай у нас є 500 позитивних ефектів від #MeToo, але є і негативний – в тому, що він забирає у тебе право на належну правову процедуру і чесний суд, і презумпцію невинуватості. Для мене жоден з цих позитивних ефектів не може переважити негативний», – заявила вона. 

Приклади таких негативних ефектів не забарилися – іншого адвоката Вайнштейна, професора юридичного факультету Гарвардського університету Рона Саллівана відмовились призначити деканом через його позицію. І Салліван звільнився з посади. Але про це ніхто не говорить, адже він чоловік. Отже – так йому і треба. 

Слухаючи свій вирок (23 роки в'язниці), який Донна Рутунно назвала «огидним» і «боягузливим», 67-річний Вайнштейн перепросив за біль, якого завдав опоненткам, але своєї провини так і не визнав. Завдяки йому ми маємо кінокомпанію Miramax, а заразом – і «Кримінальне чтиво», і «Шекспіра у коханні» і «Секс, брехню та відео», і багато іншого. Вайнштейна 25 разів згадували під час вручення «Оскара», а це за статистикою друге місце – після Стівена Спілберга і Господа Бога. Через чужу нездатність визнати свої помилки цей титан упав. А десятки нікому не відомих асистенток і актрисок зосталися, і тепер думатимуть, як роздерибанити 25 мільйонів. І тепер вони можуть спокійно виглядати нового магната, до якого можна ходити в номер по вечорах, влаштовуючи свою кар’єру. Адже на випадок, якщо щось піде не так, у них за спиною стоїть на варті рух #MeToo.

Читайте також: Штани, як у Дженніфер Еністон

Залиште свій коментар

Вибір редакції