Британські вчені винайшли цифрову фарбу, що робить танки невидимими

Британські інженери створили "електронні чорнила", які можуть зробити техніку практично невидимою.

У Британії створили віртуальний камуфляж для військової техніки. Використовуючи його, можна зробити техніку, наприклад, танки, практично невидимими на будь-якій місцевості. Розробками займається найбільший оборонний концерн країни.

Названий "електронними чорнилом" камуфляж представляє собою наноплівку, аналогічну тій, що застосовується зараз в планшетних комп'ютерах для відтворення на екрані тексту та зображення. Вона наноситься найтоншим шаром на броню і інші поверхні техніки.

Хоча технологія тримається в секреті, стало відомо, що камуфляж здатний набувати різного забарвлення і контури навколишньої місцевості. Досягається це за допомогою зовнішніх відеокамер, які постійно направляють в комп'ютер інформацію про зовнішнє середовище. Комп'ютер аналізує її, автоматично вибирає найбільш підходящу для даних умов колірну гаму і геометричний малюнок і проектує їх на поверхню. У результаті танк стає практично невиразним на місцевості.

Очікується, що перші танки з віртуальним камуфляжем надійдуть на озброєння британської армії в 2015 році, експериментальні ж машини зійдуть з конвеєра в 2013 році. Винахід допоможе екіпажам бойових машин діяти в різних місцевостях. Наприклад, в афганській провінції Гельманд бойові машини британського контингенту закамуфльовані під пустельний пейзаж, але цей камуфляж не допомагає їм серед кущів і дерев, де часто ховаються таліби.

"Електронний камуфляж" планується для семи видів машин, і не тільки забезпечених екіпажем, але і роботів, призначених для спостереження, знешкодження мін та доставки поранених з поля бою.

Перший зразок розроблений для легкої бойової машини вагою 30 тонн, оснащеної гібридним електричним приводом, ефективність і виживання якої відповідає показникам сучасного основного бойового танка.

Проте маса танка Challenger 2, що знаходиться зараз на озброєнні британської армії, становить 62,5 тонн. Він оснащений дизельним двигуном V12 потужністю 1200 к.с.

Парк бронетранспортерів, застосовуваних у британській армії, наближається до списання. Що ж стосується бойових машин, спроектованих спеціально для боїв у провінції Гельманд, таких як, наприклад, вельми вдала модель Mastiff, то вони можуть виявитися невідповідними для застосування на інших театрах військових дій.

Читайте також:

Астрономи знайшли найдальший куток Всесвіту, де розташоване "місто галактик "

Знайдено ліки від раку: препарат з молока і сечі верблюда

Китайський експрес встановив новий світовий рекорд швидкості

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: