Число Пі вирахували з точністю до 10 трильйонів знаків

Науковці розрахували число Пі з точністю до 10 трильйонів (1012) знаків після коми.

Встановлено новий рекорд за підрахунками знаків числа Пі - фундаментальна математична константа була розрахована з точністю до 10 трильйонів (1012) знаків після коми.

Рекордні обчислення провели американець Олександр Йі і японець Шигеру Кондо. Попередній рекорд за підрахунками знаків Пі після коми - 5 трильйонів - також належить їм.

Для роботи використовувався спеціально створений для обчислення фундаментальної константи комп'ютер, який працював 371 день. Десятитрилльйонна цифра числа Пі дорівнює п'яти.

На практиці знання така кількість цифр числа не потрібна. Так, наприклад, 39 знаків числа Пі достатньо для того, щоб обчислити окружність з діаметром, рівним діаметру Всесвіту, з похибкою менше діаметра одного атома водню.

Разом з тим, з цифрами числа Пі пов'язана велика кількість теоретичних питань, для яких подібного роду дослідження - фактично експериментальна перевірка гіпотез.

Наприкінці березня 2011 року американський музикант Майкл Блейк поклав число Пі на музику.Для цього він взяв 31 цифру після коми, поставив кожну цифру у відповідність до ноти (так як нот 7, а 10 цифр, то йому довелося "забратися" в сусідню октаву).

Використовуючи квінтове коло, він поставив цифрам відповідні акорди. Потім, використовуючи отримані дані, він аранжував мелодію в темпі 157 ударів в хвилину (тобто 314, поділена на два).

Читайте також:

З'явилась нова підліткова небезпечна хвороба - "дранкорексія"

Земля опинилася в полоні потужної магнітної бурі

Вчені пророкують кінець світу через кілька мільярдів років

Багаторічне дослідження: мобільні телефони не спричинюють рак мозку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: