У Франції з рекордною точністю вирахували число Пі

Новий рекорд складає близько 2,7 трильйонів десяткових знаків. На розрахунки пішло більше 100 днів.

Французький математик Фабріс Беллар обчислив число Пі з рекордною точністю. Новий рекорд складає близько 2,7 трильйонів (2 трильйони 699 мільярдів 999 мільйонів 990 тисяч) десяткових знаків. Попереднє досягнення належить японським науковцям, які вирахували константу з точністю до 2,6 трильйонів десяткових знаків.

Беллар витратив на обчислення близько 103 днів. Усі розрахунки проводилися на домашньому комп'ютері, вартість якого лежить у межах 2000 євро. Для порівняння, попередній рекорд був встановлений на суперкомп'ютері T2K Tsukuba System, в якого пішло на роботу близько 73 годин.

Спочатку Пі розраховувалося у двійковій системі, після чого переводилося в десяткову. На це пішло близько 13 днів. В цілому для зберігання всіх цифр потрібно 1,1 терабайти дискового простору.

Подібні обчислення мають не тільки прикладне значення. Так, на даний час з Пі пов'язана безліч невирішених завдань. Наприклад, відомо, що Пі та e (головні експоненти) є трансцендентними числами, тобто не є корінням ніякого багаточлена з цілими коефіцієнтами. При цьому, проте, чи є сума цих двох фундаментальних констант трансцендентним числом чи ні - невідомо досі.

Читайте також:

Львівські вчені винайшли еліксир молодості

Google офіційно представив конкурента iPhone

Новий процесор Intel вдалося розігнати майже до 7 гігагерц

Німецький хакер оголосив про злом коду GSM

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: