Хіт-парад найдивніших істот, відкритих у 2010 році

До Топ-10 найбільш цікавих видів, описаних лише у 2010 році, потрапили п'явка c великими зубами, стрибаючий тарган і гриби, що світяться.

П'явка c великими зубами Tyrannobdella rex
П'явка з великими зубами Tyrannobdella rex
Науковці з Міжнародного інституту дослідження видів Університету штату Арізона склали список з десяти найбільш незвичайних і цікавих видів, вперше описаних у 2010 році.

До хіт-параду живої природи увійшли п'явка з великими зубами, бактерія, що поїдає кораблі, стрибаючий тарган і варан, який харчується виключно фруктами.

Так, до Топ-10 потрапила п'явка з великими зубами Tyrannobdella rex, яку виявили в клініці у Перу в носі у дівчинки. Візитна картка цієї п'явки - одна-єдина щелепа, на якій розташовано вісім зубів висотою до 0,13 мм. На сьогодні описано приблизно 700 видів п'явок, а насправді їх більше десяти тисяч, вважають вчені.

Ще одна цікава знахідка - бактерія Halomonas titanicae, яку виявили на корпусі легендарного "Титаніка". Ця бактерія харчується оксидом заліза. За словами вчених з Університету Дальхаузі (Канада) і Севільського університету, які займалися її описом, такі "залізоїдні" бактерії можна використовувати як природні утилізатори старих кораблів.

Інший незвичайний вид живе в Мексиканській затоці. Цій рибині дали назву Halieutichthys intermedius. Живе ця істота на дні, але іноді вискакує на поверхню на своїх товстих плавцях. "Ми все ще знаходимо нові види риб навіть у, здавалося б, добре вивченій Мексиканській затоці. Можна уявити, скільки видів у менш вивчених місцях", - каже Джон Спаркс з Американського Музею Природної історії.

Увійшов до хіт-параду і тарган. Але не звичайний, а Saltoblattella montistabularis, що перекладається з латинської як "маленький стрибаючий тарган". Такі стрибаючі таргани, за словами ентомологів, були відомі тільки до періоду пізньої юри (приблизно 196 -175 млн років тому). Saltoblattella montistabularis був знайдений в ПАР в національному парку "Столова гора", він привернув увагу вчених своїми довгими ногами, пристосованими до стрибків, і величезними очима.

Цікавий варан Varanus bitatawa, який живиться виключно одними фруктами, був знайдений на острові Лусон на Філіппінах. Він добре помітний завдяки яскравому забарвленню - на темному тлі чудово виділяються жовто-зелені плями.

Підводний гриб Psathyrella aquatica
Підводний гриб Psathyrella aquatica
Ще одна знахідка, яка варта уваги, це гриб Psathyrella aquatica, який росте прямо у воді. Його знайшли у річці Ріг (штат Орегон). Гриб утворює спори під водою, де він може перебувати протягом 11 тижнів.

Серед інших до списку увійшли цвіркуни з острова Реюньон в Індійському океані, які обпилюють орхідеї (Glomeremus orchidophilus), гриби, що світяться, мадагаскарський павук Caerostris darwini, який плете надзвичайно міцне павутиння завдовжки більше 24 метрів і антилопа Philantomba walteri, яку зоологи з Університету Ренн (Франція) випадково побачили на ринку в Західній Африці.

Звичайно, до цього списку занесені далеко не всі описані в 2010 році види. Щорічно вчені відкривають одних тільки видів рослин більше двох тисяч.

"Ми повинні уявляти собі реальну картину того, як мало видів нам відомо. З 1758 року, коли Карл Лінней запропонував систему бінарної номенклатури, яка стала основою систематики, було описано всього лише 20% видів, які існуюють на Землі. Нам належить описати ще як мінімум 10 мільйонів", - резюмував керівник Міжнародного Інституту дослідження видів Квентін Уїлер.

Зауважимо, що подібні рейтинги науковці складають не вперше. Раніше вчені опублікували хіт-парад найбільш дивовижних створінь, відкритих з початку нового, XXI сторіччя: туди потрапили жаба-буратіно, черв'як з бомбами, глибоководна губка-вбивця, гриб на прізвисько Скромний фалос та інші.

Читайте також:

У "загубленому світі" Папуа - Нової Гвінеї відкрили 200 нових видів

Серед мешканців Океану знайдено безсмертну істоту

Найдивовижніші біологічні відкриття XXI ст.: "скромний фалос" і мочалка-кілер

У лісах Африки знайшли міні-слона розміром з кішку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: