Портрет Шекспіра відтворили в 3D

Як зразок вчені використовували посмертну маску, знайдену в Дармштадті в 1840-х роках - німецькі фахівці зробили висновок, що маска дійсно є зліпком з обличчя поета.

Група британських вчених заявила, що їм вдалося відтворити портрет Шекспіра у форматі 3D за допомогою сучасних комп'ютерних технологій. Підсумковий результат буде показаний на британському телебаченні на каналі History Channel 13 вересня.

Як зразок вчені використовували посмертну маску, знайдену в Дармштадті в 1840-х роках - німецькі фахівці зробили висновок, що маска дійсно є зліпком з обличчя поета. Автори нової роботи заявили, що підсумковий тривимірний портрет, зроблений на основі цієї маски, помітно відрізняється від традиційних зображень Шекспіра.

Крім Шекспіра, вчені на основі посмертних масок відтворили зовнішність Наполеона Бонапарта, Гая Юлія Цезаря, Джорджа Вашингтона і Авраама Лінкольна. Дослідники відзначили, що отримані портрети також несхожі на звичні зображення цих людей.

Деякі колеги авторів нової роботи вже заявили, що сумніваються в достовірності отриманих результатів. Зокрема, голова фонду Shakespeare Birthplace Стенлі Уеллс (Stanley Welles) повідомив журналістам, що на сьогоднішній день у вчених немає впевненості в тому, що дармштадтською маска дійсно була знята з обличчя Шекспіра. Відповідно, створений на її основі портрет також не може однозначно вважатися портретом поета.

На початку березня 2009 року британський реставратор Алек Кобб представив портрет, що зберігається в його сім'ї з XVIII століття, який, нібито, є невідомим зображенням Шекспіра. Втім, багато мистецтвознавців засумнівалися у правомірності такого твердження.

Читайте також:

Венеціанський фестиваль закриють екранізацією п'єси Шекспіра

Британські корови дають більше молока під комедії Шекспіра

Кейт Мосс зіграє мавку в п'єсі Шекспіра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: