Учені: у 2050 році автомобілі заговорять з будинками

У найближчі 40 років на людство очікує технологічний бум: у діалог один з одним будуть вступати різні неживі споживачі електроенергії.

У недалекому майбутньому наручні годинники будуть забезпечені мікрочіпами, що викликають лікаря, якщо їхній власник втрачає свідомість, електроавтомобілі будуть керувати органами почуттів, а замість газет люди будуть використовувати екрани, що згортаються.

Таке припущення висловив німецький фізик Ульріх Еберле, що займається питаннями інновацій в компанії Siemens. Він написав книгу "Майбутнє 2050", у якій детально розповідає, які інновації в галузі технологій очікують людство в найближчі 40 років.

"Те, що я описую в книзі, вже розробляється в лабораторіях університетів та в промисловості. Майбутнє не приходить просто так, воно створюється", - стверджує Еберле.

У баченні автора цілком можлива ситуація, при якій у діалог один з одним будуть вступати різні неживі споживачі електроенергії, наприклад, будинок і автомобіль.

"У певний момент може виявитися вигідніше використовувати енергію, задешево закачану в акумулятори машини, замість того щоб задіяти домашню електромережу. Але для цього автомобіль повинен знати, чи не планує його власник ще одну поїздку на сьогодні і скільки електрики йому на це знадобиться. Автомобіль може дізнатися про це з електронного календаря власника", - вважає він.

За словами Еберле, майбутнє науки - за міждисциплінарністю, вчені та інженери майбутнього будуть проходити набагато більш диференційоване і багатостороннє навчання. Особливо важливу роль вчений бачить у подальшому удосконаленні мікрочіпів.

"Продуктивність мікрочіпа за 20 років збільшилася в тисячу разів. Потужність сьогоднішнього ноутбука через 20 років буде займати об'єм завбільшки з горошину і коштувати менше за плитку шоколаду. Відповідно розшириться і сфера застосування", - пише видання.

Учений припускає: якщо сьогодні ми живемо в епоху інформатики, то наступною стане епоха, в центрі якої буде стояти здоров'я - як навколишнього середовища, так і людини.

"Люди житимуть довше, Будуть потрібні нові рішення для того, щоб людина якомога довше залишалася здоровою", - наголошує він.

Читайте також:

Учені: людина приречена на самотність у Всесвіті

Вчені: люди не можуть розмножуватися в космосі

Органіку на Марсі виявили ще 30 років тому, але вчені не повірили відкриттю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: