Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські вчені створили унікальний інформаційний носій

Новітня розробка українських вчених дозволить зберігати інформацію вічно.

Унікальний сапфіровий оптичний диск розроблений вченими Інституту проблем реєстрації інформації Національної академії наук України у співпраці з Інститутом монокристалів НАНУ.

У своєму інтерв'ю ZN.UA академік НАНУ В'ячеслав Петров розповів, що розробка, завдяки унікальним властивостям сапфіра, дозволить вирішити проблему довготривалого зберігання інформації.

Сапфір може витримати високі температури, до 200 градусів Цельсія. Також, він майже не поступається алмазу по твердості. Завдяки чому інформацію на ньому можна зберігати, за словами вченого, "вічно, а якщо в конкретному вимірі - десятки тисяч років".

Як підкреслив академік, "технологія абсолютно оригінальна і не має аналогів у світі", а для її реалізації "не потрібно створювати нові технології". До цього моменту вчені всього світу не могли створити оптику, яка компенсує поляризаційні викривлення сапфіра.

На даний момент вчені створили перший працюючий зразок з діаметром 8 сантиметрів, на якому поміщається 210 Mb інформації. Також вчені планують розробити стандартні 12 сантиметрові диски, а також, при необхідності - 20-30 сантиметрові носії.

За словами В'ячеслава Петрова: "запис інформації реалізований на нашому технологічному комплексі, розробленому для створення матриць при розгортанні виробництва компакт-дисків в Україні ". А їх виробництво потребує лише "певної модернізації обладнання".

Новітня розробка дозволить вирішити цілий ряд проблем пов'язаних із зберіганням інформації. Наприклад, звичайний CD/DVD диск теоретично придатний для використання лише 30 років. USB-флешки здатні зберігати дані до 5-10 років. Твердотільний накопичувач SSD - до 40 років. Звичайні жорсткі диски, теоретично, до 100 років, але при цьому містять в собі рухомі механічні частини, які можуть не витримати випробування і набагато меншим часом. Крім того, будь-який не оптичний носій може втратити інформацію під дією електромагнітних полів і радіації.

Нагадаємо, що вчені з CERN хочуть побудувати новий гігантський коллайдер.

Залиште свій коментар

Вибір редакції