В Росії можуть заборонити Facebook, Twitter та Gmail

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Росії можуть заборонити Facebook, Twitter та Gmail

Росіян можуть залишити без найбільших соцмереж. / Фото: Getty Images

Якщо компанії вчасно не зареєструються в РФ, їх внесуть в "чорний" список і заблокують.

Роскомнагляд направив повідомлення в Facebook, Gmail та Twitter про те, що якщо компанії не зареєструються в Росії, їх діяльність в країні заборонять.

Як пише газета "Известия", необхідність реєструватися в Росії прописана поправками до законів "Про зв'язок", "Про інформатизацію інформаційних технологій і про захист інформації" та КпАП.

В них, зокрема, йдеться про те, що сайти і системи, які забезпечують прийом, передачу, доставку повідомлень в інтернеті повинні зареєструватися в Роскомнагляді і протягом півроку зберігати на території Росії всю прийняту інформацію - текстову, графічну, звукову тощо.

Організаціям, які не виконують вимогу, загрожує штраф до півмільйона рублів і попадання в "чорний список". ВКонтакте, Яндекс і Mail.Ru вже включені в реєстр, Хабрахабр - в процесі реєстрації, розповів заступник керівника Роскомнагляду Максим Ксьонз.

Він уточнив, що порталам, які ще не почали процес реєстрації, направлені повідомлення про необхідність її провести.

"Ми з ними ведемо консультації і поки спеціально не квапимо", - говорить він. Facebook, Gmail, Twitter повинні прийняти рішення з приводу розміщення своїх дата-центрів в Росії.

Як повідомлялося раніше, Путін хоче відключити Росію від глобального інтернету. Цей захід розглядається як тимчасовий на випадок надзвичайної ситуації.

Наступна публікація