В Єгипті знайдено гранітну голову діда Тутанхамона

Голова фараона Аменхотепа - заввишки в 2,5 м. На ній вчені побачили залишки червоної фарби.

В Єгипті археологи виявили велику гранітну голову фараона Аменхотепа - діда Тутанхамона.

Висновки, про те, кого зобразили древні скульптори, засновані на недавніх аналізах ДНК Тутанхамона.

Гранітна голова заввишки в 2,5 м була знайдена в одному з храмів в Луксорі. На ній до цього часу  збереглися сліди червоної фарби.

Фахівці вважають цю знахідку шедевром.

Відзначимо, що на початку березня минулого року Британський музей допоміг відновити статую Аменхотепа III. Вона впала кілька століть тому, а на початку XIX століття її голову (а також ще одну) придбав британський колекціонер Генрі Солт. Єгиптологи підняли червону кварцитову статую і повернули їй голову. Тепер вона знову встановлена біля храму в Ком-ель-Хеттане.

Небмаатра Менес Аменхотеп III Гехеммут був фараоном з XVIII династії. Він правив у 1405-1367 роках до н. е.. або в 1390-1352 роках до н. е.. У його царювання Древній Єгипет практично не вів воєн, зате широко було розгорнуто будівництво - храмового комплексу Солеба, численних святилищ у різних куточках країни, розкішних урядових резиденцій на західному березі Нілу.

Дружинами Аменхотепа III ставали представниці правлячих будинків найвпливовіших держав Близького Сходу - Аменхотеп був одружений з міттанійскою принцесою і дочкою вавілонського царя. Наступником фараона став Ехнатон, що прославився своєю релігійною реформою, а онуком - Тутанхамон, чиє нерозграбоване поховання збереглося до наших днів.

Читайте також:

Вчені розгадали таємницю фараона Тутанхамона

Мумія Тутанхамона "відкрила" обличчя

Фараон Тутанхамон загинув в авіакатастрофі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: