Учені дізналися, як сон сприяє утворенню довготривалих спогадів

Електрична активність у головному мозку під час глибокого сну пов'язана з утворенням синаптичних зв'язків між нейронами.

Нейробіологи із Каліфорнійського університету дізналися, як глибокий повільний сон сприяє утворенню довготривалих спогадів. У дослідженні, опублікованому в Journal of Neuroscience, повідомляється, що ключову роль у цьому відіграє взаємодія між електричною активністю мозку та формуванням синаптичних зв'язків між нейронами.

Під час того, як організм відпочиває, мозок, у який не надходить інформація від органів, продовжує бути активним. Енцефалограма показує швидкі і низькоамплітудні ритми нейронної активності в гіпокампі — області мозку, що відповідає за перехід короткочасної пам'яті в довготривалу. За цими ритмами слідують повільні і високоамплітудні коливання в корі головного мозку. В цей час гіпокамп переводить набуті під час неспання епізодичні спогади в кору, де вони перетворюються на довготривалі.

За допомогою математичної моделі вченим вдалося показати, що електрична активність у головному мозку під час глибокого сну пов'язана з утворенням синаптичних зв'язків між нейронами. Високоамплітудні повільні коливання, які відображають синаптичні зміни в корі, перебувають під впливом швидких ритмів гіпокампу. У свою чергу, синаптичні зміни також надають зворотний вплив на повільні ритми, формуючи свого роду зворотню петлю. Це потрібно для повторного порушення певних ланцюгів коркових нейронів, щоб зміцнити спогади.

Гіпокамп лише відповідає за вступний сигнал, який надходить у кору, "записує" певні спогади, викликає їхнє повторення, що зміцнює відповідні синаптичні зв'язки між нейронами, в яких буде зберігатися пам'ять про попередні події.

Нагадаємо, що вчені навчилися редагувати пам'ять людини під час сну і стирати спогади.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: