Вчені назвали вік, коли людина починає дурнішати

Вчені назвали вік, коли людина починає дурнішати

Ілюстрація / Фото: Архів

У 22 роки людський мозок досягає піку свого розвитку і діяльності, а після починає повільно, але незворотньо деградувати.

Після 23 років можливості людського мозку починають знижуватися. В цьому впевнені вчені з Університету Вірджинії (США) і зокрема професор Тімоті Солтхаус.

Згідно з його даними, у 22 роки людський мозок досягає піку свого розвитку і діяльності, а після починає повільно, але незворотньо деградувати.

Прийти до такого висновку допомогло наступне дослідження. Протягом 7 років Солтхаус спостерігав 2000 осіб, які регулярно проходили різні тести - на логічне мислення, пам'ять, здатність вирішувати нестандартні завдання тощо.

У 9 з 12 тестів саме 22-річні люди показували найкращі результати. Після цієї межі показники ставали все гірше, знижуючись пропорційно збільшенню віку учасників.

Втім, ніякої іншої доказової бази у вчених наразі немає. Вони ще не знайшли фізіологічних чи психологічних причин для виявленого ними феномена, а тому збираються продовжити дослідження в цьому напрямку.

Зазначимо, що пошуки подібної межі або "найрозумнішого віку" ведуться не вперше. Зовсім недавно інші вчені - з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, заявили, що розквіт людського інтелекту припадає на 39 років.

До цього віку наші розумові процеси прискорюються, здатність міркувати логічно і планувати свої дії стає все краще, а пам'ять і увага - міцнішають. Після - навпаки. Простіше кажучи, починаючи з 40 років людина починає поступово дурнішати.

Читайте також:

Вчені розповіли, як стати розумнішими

Вчені з'ясували, що мозок оптимістів некоректно обробляє сигнали

Вчені знайшли механізм редагування пам'яті

Людина розумна "завелася" в Європі 45 тисяч років тому

Повʼязані теми:

Наступна публікація