Вчені вивели бактерію з отруйною ДНК

Міжнародній групі дослідників вдалося показати пристосованість життя до найрізноманітніших умов: вони вивели бактерію, в ДНК якої включили токсичне з'єднання.

Міжнародна група дослідників отримала штам бактерій, в ДНК яких одну з чотирьох класичних основ замінено на з'єднання, яке в природі для цієї мети ніколи не використовується і, більше того, токсичне для інших організмів.

Автори роботи взяли за вихідний зразок модифіковану кишкову паличку, нездатну виробляти природну основу тимін. Велику групу таких бактерій вчені почали культивувати в середовищі зі вмістом отрути, близьким до летального рівня. Таким токсичним з'єднанням виступив 5-хлороураціл.

Автоматизована технологія дозволила швидко пропустити цю культуру через інтенсивний еволюційний процес зі штучним відбором. Коли в населенні кишкової палички з'являлися екземпляри, більш стійкі до отрути, їх відбирали і поміщали в середу з ще більш високою концентрацією 5-хлороураціла. І так - протягом 1000 поколінь.

В результаті був отриманий штам, який спокійно використовував 5-хлороураціл як повноцінну заміну тиміну. Аналіз геному нової кишкової палички показав, що там виникло багато мутацій, які, вочевидь, і допомогли бактерії пристосуватися до галогенування основи ДНК.

Науковці вважають таку демонстрацію радикальної зміни хімії бактерії прекрасним прикладом пристосовності життя до найрізноманітніших умов.

Досвід в лабораторії вдало доповнили і польові відкриття, які засвідчили, що живі істоти можуть базуватися не тільки на тих з'єднаннях, які є в більшості організмів.

Варто згадати іншу сенсаційну знахідку, зроблену нещодавно, - бактерію на основі миш'яку. Разом такі дослідження відкривають цікаві перспективи для перегляду меж пристосованості життя на інших планетах.

Читайте також:

Біологи довели, що "материнське прокляття" існує

Народилася перша у світі трансгенна корова, яка дає жіноче молоко

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Вчені знайшли молекулу, яка бореться одразу з кількома типами вірусів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: