Жіноча пам’ять краща за чоловічу

У жінок дійсно краща пам'ять, ніж у чоловіків, стверджують британські учені. Вони тепер можуть оцінити стан пам'яті кожної людини з поправкою на її вік, стать і рівень освіти.

Дослідники зібрали масив даних, які доводять, що жіночий мозок відрізняється кращою, ніж чоловічий, здатністю відновлювати і зберігати там інформацію, при цьому в будь-якому віці.

Використовуючи ці дані, учені тепер можуть оцінити стан пам'яті кожної людини з поправкою на його вік, стать і рівень освіти. Наукові дані показали, що жінки зазвичай випереджають чоловіків у вербальних тестах, тоді як чоловіки жінок - у тестах на просторове мислення.

Вчені Кембриджського університету перевірили пам'ять 4500 дорослих британців у віці від 49 до 90 років і з'ясували, що жінки стійко перевершують чоловіків в здатності запам'ятовувати і відновлювати інформацію. Такого ж висновку дійшли і щодо молодого покоління: школярки початкових класів краще запам'ятовують матеріал, ніж їхні однолітки-хлопчики.

Причина цього явища поки не встановлена. Учені зазначають, що вона може критися в гормональному складі, або безпосередньо в принципах роботи мозку.

В ході дослідження використовувався комп'ютерний тест CANTAB Paired Associates Learning: перед випробуваним на моніторі одне за одним виникали шість полів, з яких одне містило кольорову вставку, інші ж були порожні.

Потім випробовуваним знову показували на моніторі шість полів, з яких всі на цей раз були порожні - піддослідний повинен був тепер самостійно вказати на те поле, яке минулого разу було зайняте кольоровою вставкою. Потім тест ускладнювався - все більше полів містили кольорові вставки.

Цей тест часто використовують при роботі з пацієнтами, які страждають на старечу втрату пам'яті, щоб з року в рік відслідковувати динаміку захворювання.

Надалі вчені планують встановити в точності фактори, що впливають на роботу людської пам'яті.

Читайте також:

Учені довели: люди позіхають, бо хочуть сексу

Вчені: жінки впадають в залежність від порнографії так само, як чоловіки

Вчені встановили вік найстарішого в світі черевика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: