Справа Курченка: нікому з фігурантів не висунули підозр

Дата публікації
Перегляди
1179
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Справа Курченка: нікому з фігурантів не висунули підозр

Фото: sergeykurchenko.com

Справа нараховує три тисячі томів.

Скандал із врученням підозр нинішньому заступнику голови адміністрації президента Олексію Філатову, колишній керівниці Нацбанку Валерії Гонтаревій, колишньому голові Адміністрації президента Борису Ложкіну набирає нових обертів. Сьогодні вночі хтось виніс із кабінету прокурора, який напередодні висунув ці підозри, Костянтина Кулика, стос матеріалів кримінального провадження, йдеться у ТСН.19:30.

Президент Петро Порошенко ще три роки тому заявляв, що Курченко – злочинець, а Генпрокуратура розслідує ряд справ. Він обіцяв, що робитиме все можливе, аби розслідування було прискорено. Утім розслідування пришвидшилося лише за два дні до першого туру виборів.

Кримінальне провадження проти бізнесмена-втікача часів Януковича Сергія Курченка нараховує три тисячі томів. Там фігурують і сам Курченко, і Янукович, і колишній прем'єр-міністр Арбузов. Цікаво інше - ці прізвища тісно пов'язані з близьким оточення теперішнього президента Петра Порошенка. Крім того, його прізвище там згадується не раз.

"Він підписував документи як бенефіціарний власник. Ми якось у політичну площину йдемо. Порошенко тут при чому", - каже Костянтин Кулик. На питання журналістки про фігурацію прізвища президента у кримінальних документах каже: "Він так само фігурує в епізоді щодо газу. Він писав листи і викривав це угруповання".

Історія про оборудку з продажем Українського медіа-холдингу від Бориса Ложкіна та Петра Порошенка до справи Курченка бере свій початок ще від 2013 року, коли Курченко захотів придбати холдинг і запропонував занадто високу ціну. Тоді він звернувся до співзасновника однієї з юридичних фірм, а нині заступника голови Адміністрації президента Олексія Філатова, щоб той організував договори опціону.

Філатов вступає в схему і у результаті оборудки Порошенко отримує три опціони на загальну суму понад 30 мільйонів доларів, а Ложкін та його близьке оточення - на 98 мільйонів доларів. Таким чином, Філатов підозрюється в сприянні злочинному угрупованню та відмиванні коштів як співучасник продажу УМХ. Філатов на дзвінки ТСН не відповідає.

"Коли проводилась легалізація, завищували вартість цього активу, щоб відмити якомога більше грошей. Там не всі гроші, які показувалися для покупки, йшли насправді продавцям, могли йти в сторону", - каже Кулик.

Утім прокурор Костянтин Кулик мовчить про це ще одну частину оборудки, через яку Ложкін поплатився своєю посадою голови адміністрації президента. Через півтора року після Революції Гідності, Ложкін та його партнер нардеп від БПП Григорій Шверк повертають собі одне з підприємств УМХ – "Наше радіо". Курченко віддає його безкоштовно в рахунок скачування боргу у 160 мільйонів доларів, який він брав у державному Укрексімбанку. Про це ТСН робила розслідування ще рік тому.

Інша велика частина справи Сергія Курченка присвячена Валерії Гонтаревій та її колегам із інвестиційного капіталу Україна - Макару Пасенюку та Костянтину Стеценку. У підозрах Кулика вони проходять як спільники у заволодінні державними коштами на суму понад 2 мільярди гривень. Проблемний на той час банк Сергія Курченка "Брокбізнесбанк" вирішив купити облігації внутрішньої державної позики в Аграрного фонду, але грошей в установи не було, тому він взяв кредит в Національного банку. Потім "Брокбізнесбанк" луснув і кредиту не повернули. Оборудку допомагала виконувати Гонтарева. Кулик їй направив підозру, але вона каже, що до неї не дійшло.

Дивно те, що жоден з фігурантів не отримував ані повісток, ані підозр. Більше того, їх не допитали у цій справі. "Філатова, наскільки я пам'ятаю, не допитували. Василевська, Ложкін не допитувалися. Стеценко допитувався. Василевська, Макар, Пасенюк не допитувалися", - каже Кулик. За його словами, матеріали кримінального провадження з його кабінету хтось виніс, а підозри скасував.

Юрій Луценко поки що не прокоментував ситуацію з висунутими, а потім скасованими підозрами. Речниця Генпрокурора написала в соціальній мережі, що проти Кулика порушать справу про зловживання владою. Поки що жодних кримінальних проваджень проти Кулика не розпочинали.

Кореспонденти ТСН Ольга Василевська, Наталка Гончарова, Андрій Хлус.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Підпал будинку Гонтаревої
Дата публікації
Перегляди
1179
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація