Офіс генпрокурора розсекретить матеріали слідства Іловайської трагедії

Офіс генпрокурора розсекретить матеріали слідства Іловайської трагедії

У відомстві повідомили, що документи з'являться на сайті в окремому розділі.

Засекречений Іловайськ: у публічному доступі з’являться матеріали слідства про одну з найбільших трагедій російсько-української війни. На сайті Офісу генпрокурора Іловайську присвячують окремий розділ.

Про це повідомляють журналісти ТСН.

У Генпрокуратурі сьогодні відзвітували також про перебіг слідства. Вже допитали понад дев’ятсот потерпілих і свідків. Зокрема і керівників АТО. Наразі вони чекають результатів комплексної військової експертизи.

Та вже зараз слідчі заявляють, що основною причиною трагедії є військова присутність регулярної армії Росії на українському сході. І називають злочин «віроломним вбивством».

На сайті будуть опубліковані списки російських військових, яким заочно вручені підозри у скоєнні цих злочинів. У списку міністр оборони Росії Сергій Шойгу, кілька генералів збройних сил Російської Федерації.

Ці матеріали вже передали до міжнародного кримінального суду в Гаагу.  Причетність особисто президента Путіна до трагедії слідчі теж вивчають.

«Відповідно до загальноприйнятого міжнародного права, є певні функціональні імунітети у перших осіб держави. Ми збираємо докази для повідомлення про підозру всім тим особам, які розвязали та ведуть агресивну війну проти України. Папка збирається. Докази відповідні звичайно є», - зазначили у відомстві.

Іловайськ - одна з найтрагічніших сторінок новітньої української історії. Влітку 2014 року добровольці і військові місто за містом звільняли український Донбас від проросійських бойовиків. В Іловайську бої тривали майже місяць аж поки на допомогу бойовикам не прийшли регулярні російські частини. Місто взяли в котел. Росіяни обіцяли випустити українців так званим "зеленим коридором". Зранку 29 серпня колони сформувалися і вирушили. Російські війська відкрили вогонь фактично впритул. 

Новини України: у публічному доступі з'являться матеріали слідства про Іловайську трагедію

Новини України: у публічному доступі з'являться матеріали слідства про Іловайську трагедію

Повʼязані теми:

Наступна публікація