Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Абромавичус "примусово" повернувся на роботу

Міністр чекає, доки його відставку підтвердить парламент.

Міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус після тривалої відпустки повернувся на роботу. Позаяк звільнити його може лише Верховна Рада, яка це питання досі не розглядала. Він заявив про свою відставку через політично-корупційний скандал із "нав'язуванням" йому нового заступника та "потрібних людей" у крісла керівників держпідприємств.

Прес-секретар Абромавичуса Олег Шиманський наголосив, що міністр не змінив свого наміру звільнитись. Про це передає "ВВС Україна".

"Міністр, коли зробив заяву про звільнення, був змушений піти у відпустку, щоб робота міністерства не блокувалася та був виконувач обов'язків міністра. Зараз він очікує на офіційне оформлення своєї відставки у Верховній Раді. В якийсь момент кількість днів відпустки у пана Абромавичуса закінчилась, він був змушений повернутись до виконання обов'язків міністра. Зараз він на робочому місці", – пояснив речник Абромавичуса і додав, що міністр повернувся до роботи наприкінці минулого тижня.

Нагадаємо, 3 лютого глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду. Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра. Документів із доказами злочинних дій провладного депутата, каже міністр, вистачає. Абромавичус заявив, що йому "нав'язували" в заступники виконавчого директора, в.о. заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Пасішника. НАБУ вже відкрило кримінальне провадження у цій справі.

Сам Кононенко всі обвинувачення відкидає та заявляє про готовність свідчити у Антикорупційному бюро на "детекторі брехні". Готовність давати свідчення у НАБУ висловив і Айварас Абромавичус. У Бюро висвітлювати свідчення політиків журналістам не дозволили.

Тим часом триває політична криза в парламентській коаліції. Її учасники не можуть домовитися про переформатування Кабінету міністрів. Фракції "Самопомочі", Радикальної партії й "Батьківщини" наполягають на відставці з посади прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, який погрожує переходом своєї політичної сили "Народний фронт" в опозицію. Глава фракції "БПП" в парламенті Юрій Луценко заявив про політичну кризу в Україні через небажання учасників коаліції йти на поступки і продовження шантажу.

Відео Ймовірне переформатування уряду, одна з тем цього тижня

Залиште свій коментар

Вибір редакції