Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дії ГПУ викликали підозри у посла Євросоюзу

Він заявив, що стурбований через розслідування діяльності неурядової організаці.

Підтримка Радою відставки Віктора Шокіна створює можливість зробити новий старт для Генпрокуратури. Про це заявляє голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.

"Я сподіваюся, що новий генпрокурор гарантуватиме, що ГПУ стає незалежною від політичного впливу та тиску і буде мати громадську довіру. Генеральна прокуратура повинна сприяти забезпеченню справедливості і законності, на які так очікує і заслуговує український народ. Робота ГПУ також має важливе значення для загальної інституційної модернізації України, а також для реалізації Угоди про асоціацію", - наголосив він.

Однак Томбінський зазначив, що за останнім часом був дуже стурбований через новини, які надходили з Генеральної прокуратури. Зокрема, наголосив він, усе ще відсутні відчутні результати розслідування подій в Києві і Одесі на початку 2014 року, діяльності посадовців колишнього режиму, які були введені в санкційний список ЄС на прохання української влади, а також розслідування щодо високопосадовців з прокуратури. Крім того, ГПУ покинули або були відсторонені від провелення розслідувань прокурори, які вважалися орієнтованими на реформи, додав посол.

Він наголосив, що занепокоєння суспільства, експертів та міжнародної спільноти з цього приводу були проігноровані.

Comments of EU Ambassador Tombiński on recent developments with regarding the Prosecutor General´s OfficeI note that...

Posted by European Union in Ukraine on Tuesday, March 29, 2016

"Крім того, я стурбований недавніми повідомленнями про розслідування з боку Генеральної прокуратури діяльності вельми шанованої неурядової організації, яка робить велику службу на користь державі в боротьбі з корупцією в Україні. .. ці рішення ГПУ викликають підозру щодо тиску на незалежних експертів, які критикують Генпрокуратуру", - сказав він.

Томбінський попередив, що ЄС й партнери України уважно спостерігатимуть за розвитком подій у цій галузі.

Відео У ГПУ заявили, що не відкривали кримінальні переслідування проти Шабуніна та членів ЦПК

Раніше у Центрі протидії корупції заявили, що ГПУ розпочала кримінальне переслідування проти членів неурядової організації та її керівника Віталія Шабуніна. Причиною переполоху стала ухвала  Печерського суду Києва яка дозволила Генпрокуратурі  вилучення документів Центру протидії корупції. Її офіційною причиною виявилося звернення депутатів до ГПУ про проведення перевірки використання  іноземної допомоги.

Залиште свій коментар

Вибір редакції