Інцидент з Ryanair: США введуть санкції проти Білорусі

Інцидент з Ryanair: США введуть санкції проти Білорусі

Фото: Associated Press

Буде припинено угоду про повітряне сполучення між США і Білоруссю.

Сполучені Штати Америки введуть санкції проти дев'яти держпідприємств Білорусі. Вашингтон з партнерами розроблять санкції щодо представників білоруської влади.

Про це заявила прессекретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі, — повідомляє Білий дім.

"3. червня 2021 року Сполучені Штати знову введуть повні блокувальні санкції стосовно дев'яти білоруських державних підприємств, які раніше отримали пільги за низкою генеральних ліцензій міністерства фінансів", — заявила вона.

Громадянам США буде заборонено брати участь в угодах з цими організаціями, їхнім майном або їхніми інтересами у власності. Буде припинено угоду про повітряне сполучення між США і Білоруссю.

Сполучені Штати Америки в координації з ЄС та іншими партнерами та союзниками розробляють цільові санкції проти ключових фігур режиму Лукашенка, пов'язаних з порушеннями прав людини, корупцією, фальсифікацією виборів 2020 року і подіями 23 травня.

Дженніфер Псакі додала, що міністерство фінансів готує для президента новий виконавчий наказ, який надасть Сполученим Штатам розширені повноваження для введення санкцій. З цього питання американський Мін'юст і ФБР тісно співпрацюють з європейськими колегами.

Нагадаємо, 23 травня в Білорусі через інформацію про бомбу посадили літак Афіни-Вільнюс компанії Ryanair, на борту якого перебував опозиційний білоруський журналіст, засновник Telegram-каналу NEXTA і блогер Роман Протасевич. Медійника затримали.

Читайте також:

Євросоюз засуджує посадку літака в Білорусі, проте цей випадок не перший – "Секретні матеріали"

Євросоюз засуджує посадку літака в Білорусі, проте цей випадок не перший – "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація