Кулиняк звільнив музейників через модернізацію

Кулиняк звільнив музейників через модернізацію

Кулиняк пояснив, чому звільнив музейників

Міністр освіти наголосив, що має право звільняти підлеглих за грубі порушення.

Міністр культури Михайло Кулиняк заявляє, що звільнив керівників провідних музеїв України через їхню неготовність до модернізації.

Про це йдеться у переданому Уніан коментарі міністра культури "з приводу інтерпретацій у ЗМІ рішень Міністерства культури України щодо зміни керівництва декількох музейних державних закладів".

Кулиняк зазначив, що "після низки проведених досліджень, соціологічних опитувань, аналітичної роботи та перевірок господарської діяльності було виявлено масові порушення і недотримання елементарних вимог законодавства України, що призвело до катастрофічного стану не тільки музеїв України а й всієї культурно-історичної спадщини".

"Ситуація дуже складна і потребує виважених та рішучих кроків для запобігання знищення пам'яток України", - заявляє Кулиняк і додає, що "перші кроки стосуються керівників державних закладів культури, які протягом десятиліть не відповідали тим завданням та очікуванням, які на них покладали мої попередники".

Також він підкреслює, що як міністр не може "залишати на керівних посадах провідних музеїв та заповідників України людей, діяльність яких викликає занепокоєння в професійному середовищі, та призводить до пошкодження стародавніх пам'яток України".

Він зазначає, що Інститут археології України на чолі з академіком Петром Толочком били на сполох "про несанкціоноване відкриття саркофагу дружини Ярослава Мудрого та безпідставне святкування 1000-річчя Софії Київської, не маючи на це жодного наукового підґрунтя та санкцій відповідних наукових установ".

"Така ж сама справа зі збереженням стародавніх українських ікон в Національному художньому музеї поряд з іншими фатальними недоліками в керуванні одним з найстаріших та впливовіших музеїв України", - зауважує Кулиняк.

При цьому він наголошує на тому, що міністр культури має право звільняти своїх підлеглих за грубі порушення у визначеному законом порядку. "Головна місія директора музейного закладу – це збереження та передача знань. Якщо мої підлеглі не справляються зі своїми обов'язками, а їх діяльність завдає шкоди ввіреним мені державою музейним закладам, я маю приймати відповідні рішення", - пише міністр у своєму коментарі.

Кулиняк переконаний, що "модернізація керівництва музею полягає в переході від традиційної організації, так би мовити "архаїчної", до раціональної організації". "Але саме цей перехід має так званий "синдром несприйняття змін". Зміни будуть. І вони неминучі. Тому перед тим як залучитися до модернізації, кожному керівникові музею слід чітко визначитися, чи готовий він особисто до впровадження таких змін", - вважає міністр культури.

Повʼязані теми:

Наступна публікація