Звільнений директор музею звинуватив Кулиняка у брехні

Дата публікації
Перегляди
1664
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Звільнений директор музею звинуватив Кулиняка у брехні

Мельник розповів про крадіїв картин в Кабміні / Фото: gorod.cn.ua

За словами Мельника, з Міністерством культури відбувається якесь просто "аномальне явище".

Звільнений з посади директора Національного художнього музею Анатолій Мельник називає брехнею аргументи Міністерства культури України щодо його звільнення.

Усі аргументи, які навело міністерство, - неправда, зазначив Мельник у коментарі УНІАН. "Правда те, що я вимагав, аби повернули всі твори мистецтва з урядових кабінетів і коридорів та інших держустанов. Бо це погана практика: за ними ніхто не доглядає, їх усіх потім треба реставрувати, а ще гірше - вони просто зникають", - наголосив він.

За його словами, перша брехня від міністерства - що звільнення відбулося "за згодою сторін". "Тут відбулася фальсифікація", - каже Мельник.

"Вони говорять про план... Музей не може говорити про план. Спершу музей повинен бути у відповідності до своїх обов'язків. Він повинен бути відповідно облаштований. Ми неодноразово заявляли, що музей не може працювати, коли взимку температура 8-10 градусів, а влітку - майже 40. Міністерство до цього не прислухалося. Навпаки - в усьому звинувачує мене. Зрозумійте, що перепад температур залежить не від директора музею і не від наукових співробітників. Це залежить від системи опалення. Тому міністр не може звинувачувати будь-кого, якщо він до цього не долучився", - наголосив Мельник.

Він нагадує, що рік тому вийшов указ президента щодо реконструкції Національного музею. Проте міністр Михайло Кулиняк жодного разу не запросив А.Мельника з цього приводу. "Тобто, він сам порушив указ Президента", - зауважує Мельник.

Більше того, за його словами, з 2008 року музей не фінансується, крім зарплати, комунальних послуг, відрахувань й охорони.

"У 2011 році дали два мільйони гривень. Ми їх витратили на пожежну сигналізацію, тому що сиділи "на пороховій бочці". І мікроклімат хотіли зробити, але ці кошти - це копійки в порівнянні з тим, що потрібно. Ми не можемо таким локальним шляхом вирішити цілу проблему. Музей потребує цілісної реконструкції. Це зазначено й в указі Президента. Щодо пошкодження іконопису - теж брехня. Усі 12 ікон реставровані. Якщо пошкодження відбулося, то воно відбулося через недосконалу систему опалення, через яку в музеї різкі перепади температур. Ще раз наголошую, що я неодноразово про це повідомляв. Ми написали щодо цього безліч листів", - наголосив Мельник.

За його словами, з Міністерством культури відбувається якесь просто "аномальне явище". "Вони запрошують на відповідальні посади абсолютно непрофесійних людей. У мене взагалі складається враження, що вони далекі від культури. Замісить культури займаються політикою. Це все, що я можу сказати", - заявив Мельник.

Нагадаємо, Мельник повідомив, що 5 квітня у його кабінет у музеї прийшов міністр культури Кулиняк з трьома чиновниками міністерства й зачитав наказ про його звільнення з посади директора Національного художнього музею України.

Відповідаючи на запитання, з чим Мельник пов'язує раптове звільнення з посади, він припустив, що причина може бути в тому, що Нацмузей вкотре відкрито заявив про зникнення картин в Кабміні.

Сьогодні, 6 квітня, Міністерство культури повідомило, що звільнило Мельника з посади генерального директора Національного художнього музею України через невиконання музеєм основних планових показників діяльності.

Кулиняк пояснив скандальне звільнення директора музею

Кулиняк пояснив скандальне звільнення директора музею

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1664
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація