Мінські домовленості є недостатньо ефективними – Савченко

Водночас, на думку звільненої льотчиці, завдяки угодам у зоні АТО знизилась інтенсивність обстрілів.

Мінські угоди не є достатньо ефективними, хоча завдяки ним, зокрема, на Донбасі стали менше стріляти.

Про це заявила звільнена з російського полону українська льотчиця Надія Савченко під час своєї першої прес-конференції після повернення.

"Добре, що є всі ці комітети, які працюють в першу чергу з військовополоненими. Якби не було цього, було б ще гірше. У той рік, коли вони приймались, я сиділа у в'язниці. Я дуже спостерігала за телебаченням. Звичайно, я не чула що і як. Я не скажу, що я їх (Мінські домовленості – прим.ред.) вважаю достатньо ефективними", - наголосила вона.

На думку Савченко, завдяки Мінським домовленостям на Донбасі знизилась інтенсивність обстрілів.

"Добре, що в них була одна задача – вони принаймні згасили полум'я, яке горіло на той час дуже боляче для всіх. Стріляти стали менше. Дякую за це мінським (угодам). Хоча дякую за це людям, що дійшли головою і почали думати, чи варто тиснути на курок, чи не варто", - додала вона.

Водночас звільнена льотчиця зазначила, що в Україні не можна проводити вибори, поки не закрили кордон із РФ.

"У нас не може бути виборів, тому що у нас незакритий кордон із Росією. Поки ми, українці, не станемо думати і вирішувати самі, вибори неможливі. Якщо у нас будуть відкриті кордони і багато радників, то ми дообираємось", - зауважила Савченко.

До того ж вона запевнила, що українці, "якби були одні, то ми між собою б порозумілись".

"Ворога варто поважати. Цього не треба соромитися. Є люди, незважаючи на те, що у вас розходяться точки зору, ти його поважаєш як воїна, бо він робить те за своїми переконаннями, як ти робиш це за своїми. Стосовно нас українців - я була в полоні і бачила хлопців і я з ними говорила. Я не скажу вам про них погано. Я не скажу, що всі є добрими. Виродків вистачає скрізь. Війна ведеться страшними методами. Це не часи лицарства, щоб ви розуміли", - сказала Савченко.

Нагадаємо, що українську льотчицю Надію Савченко після 708 днів полону повернули на Батьківщину. Президентський борт приземлився в аеропорту "Бориспіль" 25 травня вдень. Колишню бранку РФ, яка вийшла з літака босоніж, зустрічав натовп журналістів та політики. Зокрема, з величезним букетом, від якого Савченко відмовилася, прибула Юлія Тимошенко.

До слова, родичам льотчиці – її сестрі та матері – ніхто не повідомив точного часу прибуття Надії. Вони були вимушені їхати до літовища своїм ходомПісля зустрічі із журналістами та гнівної промови на адресу нетактовних працівників пера, Савченко поїхала до Адміністрації Президента.

Там льотчиця подякувала військовим та українцям за те, що повернулася. Крім того, жінка вибачилася перед побратимами за те, що досі жива. Президент України, своєю чергою, за незламність волі та жертовність вручив Савченко орден "Золота Зірка".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: